League of Legends

Panky, Dark Passage’a transfer oldu

Riot Games

Şampiyonluk Ligi’nin en istikrarlı üst koridorlarından birisi olan Panky, Dark Passage.Dominos’a transfer oldu. DP’nin de böylelikle ormancı dışındaki kadrosu kesinleşti. 

Türkiye’deki espor sahnesinin en eski organizasyonlarından Dark Passage.Dominos, son iki yıldır iddialı kadrolar kurmasına rağmen beklenen başarıyı yakalayamadı. Yıldız oyuncu transferleri ve tecrübeli koçların sinerjisi bir türlü tutmadı. 2017 yılı özellikle kabus gibi geçti ve takım ligden düşmekten son anda kurtuldu. 2018 yılında takımdan beklentiler çok daha yüksekti. Kakao ve Lucete’in transferinin yanı sıra Ruvelius, Japone ve Marshall’ı da kadrosuna ekleyen DP, mevsim finallerine kalmayı başardı fakat Çeyrek Final’de YouthCREW’a elendi.

Yeni mevsim öncesi kadro değişikliğine giden DP’de orta koridorda Türk oyuncu tercihi yapıldı. Beşiktaş ve Macro Maniacs’ta istikrarlı bir şekilde iyi oynayan LongB yuvaya geri dönerken nişancı rolünde ise Koreli oyuncu Route transfer edildi. Takım üst koridoruna ise tecrübeli isim Panky’yi getirdi. Uzun bir süredir profesyonel kariyerine devam eden Panky, geçtiğimiz mevsim Team AURORA forması giydi. Takım kötü oynamasına rağmen koridorunda ezilmeyen ve takım savaşlarında önemli işler yapan Panky, Gnar oyunlarıyla biliniyor. Hem taşıyıcı hem tank şampiyonları rahatlıkla oynayabilen tecrübeli isim, önümüzdeki mevsim DP forması giyecek.

Takımda henüz ormancı konusunda kesinleşmiş bir karar bulunmuyor. Fakat bir yabancı oyuncu hakkı bulunan DP’nin kesin olarak yabancı ormancı transfer edeceğini söyleyebiliriz. Takımın tercihini Koreli’den mi yoksa Avrupalı bir oyuncudan mı yana kullanacağını ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. uğur

    24 Mayıs 2018 at 20:24

    istikrarlı olduğunu düşünmüyorum hatta wisdomla birlikte en istikrarsızı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir