League of Legends

Rek’sai’ye güncelleme geliyor

League of Legends’ın uzun bir süredir metadan düşmeyen ormancı şampiyonlarından Rek’sai, önümüzdeki yamalarda ufak bir güncelleme alacak. Riot Games’in geliştirici blogunda açıklamalar yapan Meddler, şampiyonun Ekko’ya getirilen güncellemeye benzer bir değişiklik geçireceğini söyledi. 

Riot Games’in tasarladığı en başarılı şampiyonlardan birisi olan Rek’sai, aldığı sayısız güçlendirme ve nerften sonra güncelleniyor. İlk yayınlandığında şampiyonun takım savaşlarında arka saflara yönelebilen yüksek hasarlı bir ormancı olması isteniyordu. Fakat bilindiği üzere bu tarz şampiyonlar oyunda büyük problem yaratabiliyor. Çokça popüler olduğu zamanlarda her takımda orman ya da üst koridor fark etmeksizin bir Rek’sai olduğunu görebilirdiniz.

Bu tür trendlere genellikle Riot Games tarafından keskin bir müdahale gelmese de, Rek’sai’nin yarattığı problem çok yönlüydü. Takımın arka saflarına ulaşabilmesi bir kenara, asıl problem çıkardığı hasardı. Buna yönelik şampiyon birçok kez nerf aldı ve hasarı kabul edilebilir bir seviyeye çekildi. Şampiyonun hala bu kadar çok popüler olmasının nedeni de kusursuz tanklığı ve diğer şampiyonlara nazaran çok az daha hasar üretebilmesi.

Riot Games’in geliştirici blogunda bir açıklama yapan Meddler, Rek’sai’nin mini bir güncelleme alacağını söyledi. Açıklamaya göre şampiyonun AD odaklı eşya dizilimi daha avantajlı olacak. Şampiyonun oynanabilirliğini değiştirecek güncelleme ise W yeteneğine gelecek. Şu anda birçok rakip şampiyonu havaya kaldırabilen Rek’sai, yeni W yeteneği ile sadece tek bir hedefi havaya kaldıracak. Riot Games bu hamle ile şampiyonun kitle kontrolünü de düzenlemek ve OP durumdan çıkarmak istiyor.

Bu tür bir güncellemeden sonra Rek’sai’nin ormanda oynanabilirliği ciddi oranda azalacak. Eşya dizilimindeki seçimler bir dereceye kadar göz ardı edilebilse de, W yeteneğinin kitle kontrolünün sadece bir şampiyona düşürülmesi büyük bir değişiklik. Ekko’ya benzer bir güncelleme yapmayı planlayan Riot Games’in başarılı olup olmayacağını hep beraber göreceğiz. Orjinal olarak suikastçı olarak çıkan Ekko, aldığı nerflerden sonra üst koridorda başarılı bir tank şampiyonuna dönüşmüştü. Yapılan değişiklikler ile beraber Ekko’yu tekrar orta koridorda suikastçı eşya dizilimleri ile görmeye başladık.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir