League of Legends

Riot Games, ARSR oyun modunu duyurdu

Riot Games, League of Legends’a ARSR (All Random Summoner’s Rift) isimli yeni bir dönüşümlü oyun modu ilave etmeyi planlıyor. Riot L4T3NCY, şirketin resmi internet sitesinin Panolar kısmında yaptığı açıklamada, yeni oyun modunu önümüzdeki dönemde PBE sunucusunda denemeye almayı düşündüklerini duyurdu.

ARAM, hiç şüphe yok ki League of Legends’ın en gözde oyun modlarından biri konumunda. Poro Kralı Efsanesi, ARURF ve Yükseliş gibi dönüşümlü olarak devreye giren oyun modlarının yanı sıra, sürekli şekilde oynanabilir durumda olan ARAM oyuncuların oldukça ilgisini çekiyor. Öyle ki LoL’de yalnızca bu modda oynamak için açılan hesaplar dahi mevcut. Bu ilgiyi gören Riot Games ekibi, yeni projesi ARSR’ı dün gece itibariyle duyurdu. Buna göre tıpkı ARAM’daki gibi bu modda da oyuncular rastgele şampiyonlarla oyuna başlayacak ve ilk bölüm haricinde ölünceye dek eşya alınamayan, üsse dönmenin can ile manayı yenilemediği bu modda rakip Nexus’u düşürmeye çalışacak. Yeni modun ARAM’dan tek farkı ise adından da anlaşılacağı üzere Sihirdar Vadisi’nde oynanacak olması. Açıklamaya göre şirket şu an için bu modun sürekli şekilde değil, belirli aralıklarla oynanabilir olmasını düşünüyor. Oyuncuların ilgisine göre ileride ARAM gibi kalıcı hale getirilme ihtimali de tabii ki mevcut. Özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

– Rastgele şampiyonlarla Sihirdar Vadisi’nde mücadele edilecek.
– Hextech sandığı ve anahtar parçacığı kazanmak mümkün olacak.
– Şampiyonlar, sahip olunanlar ile ücretsiz şampiyon rotasyonundan gelecek.
– Zar atıp şampiyon değiştirme mevcut olacak.
– Sahip olunan zarlar ARAM’la birlikte kullanılabilecek. Yani iki oyun modunda da zarlar ortak olacak.

Oyuncuların bu yeni oyun moduna yaklaşımı ise pek olumlu olmadı diyebiliriz. Böylesine bir modun gereksiz ve eğlenceden uzak olacağını savunanların yanında, bunun 1 Nisan şakası olduğunu söyleyenler de mevcut. Önümüzdeki haftalarda Riot Games’in bu açıklamasında ne kadar ciddi olduğunu ise hep birlikte göreceğiz.

2 Yorum

2 Comments

 1. tuğrul

  29 Mart 2017 at 15:00

  Çok tek düze bir mod olarak duruyor.Can çalma eşyalarına yatkın rastgele bir şampiyon geldiğinde karşı taraf oyuna handicaplı başlamış olur.Değişik bende domionum adlı modu uzun zamandır getirmiyor riot aslında fazlasıyla güzel moddu ben sevmiştim.

  Ayrıca şu muhabbettin gerçekliği nedir sizin sayfanızda yer alırdı diye düşünüyorum bir tutarlılığı olsa
  https://boards.tr.leagueoflegends.com/tr/c/oynanis-ve-denge/wIZy8ng0-11-yeni-kostam-4-gancelleme-1-yeni-ampiyon-sazdaralda

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   30 Mart 2017 at 00:02

   Selam, bu muhabbeti ben de gördüm. Muhtemelen bir kısmı doğru. Özellikle Maokai ve Zac sızıntısı doğru gibi gözüküyor. Kostümleri bilemeyeceğim ama. Kesinliği olmadan böyle haberler yapmıyoruz ya. Zaten az kaldı sezon ortası güncellemesine az daha sabret :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir