League of Legends

Riot Games, içerik üreticileriyle partnerlik programı başlatıyor

Riot Games, League of Legends içerik üreticileriyle resmi bir partnerlik programı başlatıyor. Anlaşmayla beraber hem içerik üreticisi, hem izleyiciler hem de Riot Games karlı çıkacak gibi görünüyor.

Riot resmi sitesinde yazılana göre her türden video içerik üreticisiyle işbirliği yapma peşinde. Belirli kriterleri olan bu anlaşmaya herkes başvurabiliyor. Video veya canlı yayın fark etmeden herkesi katılmaya cesaretlendiren bu sistemin bir sürü avantajı mevcut. Bahsi geçen avantajların bazıları şöyle;

Riot tarafından onaylanan resmi içerik üreticilerinin alacağı ilk ödül, oyunun yeni kostümlerinden olan Yüce Kılıç Irelia’nın bir rengi olacak. Ayrıca kostüm yoksa, o da hediye edilecek. Bunun haricinde izleyicilere hediye edilmek üzere belirli aralıklarla kodlar verilecek. İçerik üreticileri League of Legends istemcisinde ve Riot Games’in resmi sosyal medya hesaplarında tanıtılma şansına da sahip olacaklar. Ayrıca oyunla ilgili merak ettikleri sorulan cevabını direkt olarak kaynağından yani Riot’tan alma, henüz yayınlanmamış şampiyon, oynanış değişiklikleri gibi özellikleri ilk duyanlardan biri olma fırsatına da sahip olacaklar. Anlaşma yapılan bazı partnerlerin dünyanın bir çok yerinde gerçekleşen League of Legends etkinliklerine davet edilme şansı bile olacak.

Bu kampanyanın izleyenlere ve üreticilere olduğu kadar Riot Games’e de faydası olacağı öngörülüyor. Özellikle şu sıralar Battle Royale türünün oldukça popüler olduğu ve “League of Legends popülerliğini yitiriyor mu?” sorusunun her zamandan çok daha sık sorulduğu bu günlerde, Riot oldukça başarılı bir işe imza atmış gibi görünüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir