League of Legends

Riot Games, LCK’e özel stadyum inşa etmeyi planlıyor

Riot Games, Kore’de LCK maçlarının oynanacağı yeni bir stadyum inşaatına başlayacağını duyurdu.

Kuzey Amerika ve Avrupa’nın kendi League of Legends stadlarına kavuşmasından sonra sıra Kore’ye gelmiş gibi duruyor. Şu ana kadar yedi kez düzenlenen Worlds’ün beş tanesini kazanmayı başaran Güney Kore ekipleri, ligin oynanışı ve seyircilere aktarımı ile alakalı değişiklikler yaşayacak. 13 Kasım günü konu hakkında daha detaylı bir açıklama yayınlayacağını duyuran Riot Games, şimdilik “LCK’in sürekli gelişebilmesi için dünya standartlarındaki takımlara, oyunculara ve taraftarlara en iyi imkân ve olanakalrı nasıl sağlayabileceğimiz konusunda uzun bir süredir düşünüyoruz. Bu değerlendirmemizin sonuçlarını da duyurmak istiyoruz,” şeklinde kısa bir açıklama yaptı.

Bilindiği üzere EU LCS ve NA LCS yayın organizasyonları Riot Games’in kurduğu ve yönetimini üstlendiği stüdyolardan yapılıyor. Seyirciler her hafta maçları izlemek için Riot Games stüdyolarına gidiyor ve tribünlerdeki yerlerini alıyor. Ancak Güney Kore’deki yayın organizasyonu bir süredir Riot Games, OGN ve Spotv işbirliği ile yapılıyordu. Başka bir deyişle, LCK takımları karşılaşmalarını Seul şehrindeki OGN E-Stadyumunda ya da Nexon Arena’da oynuyorlardı. Tabii iş birliğinin en büyük parçası da maçların kaliteli OGN prodüksiyonu ile internet üzerinden izleyenler ile buluşmasıydı.

Topluluk arasında sıkça dillendirilen bilgilere göre OGN ile Riot Games arasında bir takım maddi anlaşmazlıklar yaşandı ve Riot Games OGN’i işin dışına itmek istedi. Maddiyat kısmı biz League of Legends topluluğu üyelerini pek ilgilendirmese de, LCK’i düzenli olarak takip eden herkes yeni stadyumun hazır olmasından sonra yapılacak bu değişikliğin kendilerini OGN’in yüksek prodüksyonlu, keyifli yayınlarından mahrum bırakacağı görüşünde.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir