League of Legends

Riot Games Türkiye, İstanbul Gençlik Festivali’ne katılacak

Riot Games Türkiye yaptığı açıklamada, 4-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan İstanbul Gençlik Festivali’ne ekip olarak katılım gerçekleştireceklerini duyurdu. Gençlik Festivali’ne topluluk olarak katılımın yanı sıra emekli/profesyonel oyuncular ile sürpriz isimlerin de katılacağı ve çeşitli etkinliklerin düzenleneceği bilgisi aktarıldı.

Bu yıl 4-7 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan İstanbul Gençlik Festivali’ne önemli bir katılım da Riot Games Türkiye’den geldi. Kurum olarak çalışanlarıyla dört gün boyunca Yenikapı’da olacağını aktaran Riot Games Türkiye, katılımcılara yönelik çeşitli etkinliklerle ve sürpriz isimlerle etkinlik alanında boy gösterecek. Riot Türkiye tarafından yapılan açıklamada hangi sürpriz isimlerin katılacakları aktarılmazken etkinliklerle yönelik detaylı bir bilgi de paylaşılmadı. Riot etkinlikle ilgili detay paylaşmasa da katılımcıların dört gün boyunca alanda olacak Riot Türkiye standını ziyaret ederek Riot çalışanlarıyla fotoğraf çektirme, etkinliklere katılıp çeşitli ödüller kazanma, Riot Türkiye çalışanlarına soru/cevap ve alanda kurulması olası bilgisayar sistemleriyle oyun oynama gibi birçok aktiviteye katılması bekleniyor.

Yenikapı Meydanı Etkinlik Alanı’nda 4-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Gençlik Festivali’nin 300 bine yakın genci ağırlaması planlanıyor. Spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinliğin gerçekleşeceği festivalde ortaokul, lise üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara yönelik birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Festival, geleneksel sanatlar atölyelerinden, sanal gerçeklik aktivitelerine kadar uzanan birçok farklı dalda faaliyete ev sahipliği yapacak. Etkinlik kapsamında Riot Games Türkiye gibi alanında uzman birçok kişi ve kurumun katılacağı festivalde, gençler söyleyişilere katılarak soru/cevap yapma şansına erişecek ve uzman kişilerden birinci ağızdan bilgi elde etme fırsatı bulacak.

Riot Games Türkiye, 2014 yılında League of Legends Festivali adı altında bir etkinlik düzenlemiş ve gençlerin hayranı oldukları kişilerle görüşmelerini sağlayarak alanında uzman kişilerden bilgi edinmelerini sağlamıştı. 2014 yılındaki etkinlik Volkswagen Arena’da düzenlenmiş ve cosplay yarışmalarından ödüllü oyunlara kadar birçok etkinlik düzenlenmişti. 5Mid olarak Riot Games Türkiye’nin böyle bir etkinliğe katılımını tebrik ediyor, ülke gençlerine yönelik etkinliklerin artmasını umuyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir