League of Legends

Royal Bandits, Galakticos’u 20 dakika sonunda mağlup etti

7. haftanın ikinci mücadelesinde ligin son sırasındaki Galakticos ile ikinci sıradaki Royal Bandits karşı karşıya geldi. 20 dakika sonunda gülen taraf Royal Bandits oldu.

8.4 yamasının profesyonel arenada da kullanılmaya başlamasıyla beraber seçim ve yasaklamalar çeşitlenmeye başladı. Komuta Sancağı’nın metaya girdiği, erken ve orta oyunun öneminin arttığı yamada Royal Bandits Vadi’ye Ornn, Skarner, Taliyah, Caitlyn ve Tahm Kench ile inerken, Galakticos tarafında Shen, Zac, Kassadin, Xayah, Rakan kompozisyonunu izledik.

8.4 metasının erken oyun odaklı oynanacağının sinyalleri hem dün oynanan EU LCS maçlarında, hem de yüksek elo tekli dereceli maçlarında verilmişti. Buna rağmen Kassadin, Zac ve Xayah gibi geç safhada güçlenen şampiyonlar tercih eden Galakticos haliyle maça iyi başlayamadı. Erken oyunda alınan ilk kanın ardından koridorlarda da bireysel olarak öne geçen Royal Bandits ekibi iki üç kişilik rotasyonlar ile oyunu erkenden kazanmaya yaklaştı. Çıkan iki Dağ Ejderi’ni de katletmeyi başaran sarı siyahlılar, üç Komuta Sancağı ve yaptıkları hatasız takım savaşları ile 20. dakikada oyunu kapatmayı başardı. Royal Bandits bu derece ile mevsimin en hızlı galibiyetini almış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir