League of Legends

Schalke 04, Köln maçında espor takımını taraftarlarına tanıtacak

Almanya birinci futbol ligi Bundesliga ekiplerinden Schalke 04, gelecek hafta oynanacak Köln karşılaşmasında espor takımını taraftarlarla buluşturacak.

Espor her ne kadar genç insanlar arasında popüler olsa da geleneksel spor taraftarı yetişkinler arasında pek duyulmuş değil. Tabii ki yapılan bunca yatırım, geniş izleyici kitlesi ve devasa ödül havuzlu turnuvalar insanların kulağına gidiyor ancak içerik tam olarak öğrenilmiş değil. Bu mevsim espor takımı EU LCS’te boy gösterecek olan Schalke 04 de bu durumu tersine çevirebilmek adına önemli bir işe imza attı. Önümüzdeki hafta Almanya Kupası maçında Köln ile karşılaşacak olan ekip, maç öncesi espor takımını taraftarlara tanıtacak.

Schalke 04, 19 Aralık günü saat 22:45’te kendi seyircisi önünde Köln ile kupa maçında karşı karşıya gelecek. Takımın resmi Facebook hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, bu karşılaşma öncesi sahaya espor oyuncularının çıkarılacağı ve futbol taraftarlarıyla tanıştırılacağı duyuruldu. Gönderide espor takımının EU LCS karşılaşmaları öncesi Schalke 04’ün stadyumu Veltins-Arena’da birkaç hazırlık maçı da yapacağı taraftarlarla paylaşıldı. Tüm bu etkinlikler sonrası yılbaşı tatiline çıkacak oyuncular, Ocak ayında lig başlamadan hemen önce Berlin’e dönüş yapacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir