League of Legends

Türkiye Şampiyonluk Ligi 21 Ocak’ta başlıyor

Her geçen yıl çok daha keyifli bir lig olan Türkiye Şampiyonluk Ligi, 21 Ocak Cumartesi günü başlıyor. LoLespor’dan yapılan bir açıklama ile ayrıca ligin formatı, puan sistemi ve takvimi hakkında da bilgi verildi. 

Heyecanlı bekleyiş kısa bir süre sonra son buluyor. Türkiye’deki League of Legends izleyicilerinin sıkı bir şekilde takip ettiği Şampiyonluk Ligi, 21 Ocak günü başlayacak. Dünyadaki tüm liglerle aynı zaman aralığında başlayan ligimizde bu yıl üç yeni takım bulunuyor.

2016 yılı TŞL için ilklerin yılıydı. Sezon başında formatın değişmesinin ligde ciddi bir etkisi olduğunu belirtmek gerekiyor. 2017 yılı Kış Mevsimi’nde de üç maçlık seriler üzerinden oynanacak TŞL’de bu yıl çekişme çok daha üst seviyede olacak. 2016 Yaz Mevsimi sonunda lig tarihinde bir ilk yaşanmış ve YL’den üç takım üst lige yükselmişti. Bu takımlardan ikisinin ülkemizdeki en büyük futbol kulüplerinden olan Fenerbahçe ve Galatasaray olması, heyecanı daha da arttırıyor. Team ORORA’nın yerini satın alarak ŞL’de mücadele etme hakkı kazanan son takım ise Team Galakticos olmuştu.

2016 TBF Şampiyonu Dark Passage’ın kadrosu ise henüz açıklanmadı. Bununla beraber kadrosu belirsiz olan diğer bir ekip ise Team AURORA. Öte yandan diğer takımlar iddialı transferler yaparak kadrolarını güçlendirdi. Bu yıl değişmeyen şeylerden birisi ŞL’nin takvimi oldu. Cumartesi 3, pazar 3 ve pazartesi 2 seri olmak üzere ligimiz üç günde oynanacak. Cumartesi ve pazar günleri saat 14:00’da, pazartesi günleri ise 18:00’da başlayacak.

Türkiye Şampiyonluk Ligi ile ilgili tüm haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir