League of Legends

Worlds 2017’de ilk gün karşılaşmaları tamamlandı

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un da sahne aldığı ve toplamda altı karşılaşmanın oynadığı Worlds 2017 grup aşaması 1. günü tamamlandı.

İlk günün açılış karşılaşmasında temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor, grubun en güçlü ekiplerinden Çin temsilcisi RNG ile kozlarını paylaştı. Maça skorlar alarak ve minyonda geriye düşmeyerek iyi bir başlangıç yapan FB, buna rağmen rakibinin makro oyundaki hamlelerine karşılık vermeyi başaramayınca turnuvaya yenilgiyle başlamak durumunda kaldı. Temsilcimizin seçim yasaklama ekranından da dezavantajlı ayrıldığını söyleyebiliriz. Grubumuzda yer alan diğer iki ekibin mücadelesinde gülen taraf beklendiği gibi SSG oldu. Oyun başında geriye düşen LCK temsilcisi, yine de toparlanmayı başardı ve G2’yu 27 dakikanın sonunda mağlup etti.

B grubunun favori ekibi LCK şampiyonu Longzhu ile turnuvadaki ilk maçına çıkan Immortals, elinden geleni yapsa ve rakibini zorlamayı başarsa da vadiden yenik ayrılmaktan kurtulamadı. Bu maçın hemen ardından Fnatic ve Gigabyte Marines sahne aldı. MSI’da yaptıklarının ardından nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu olan GAM, turnuvanın belki de en iyi performanslarından birine şimdiden imza attı ve güçlü rakibini adeta bozguna uğrattı. Ormancı ve nişancısıyla sonuca giden ekip, Worlds 2017’ye harika bir başlangıç yapmış oldu.

Turnuvada A grubunun açılış karşılaşmasında SKT ile Cloud9 karşı karşıya geldi. Rakibine hiç şans tanımayan SKT, başından sonuna üstün götürdüğü karşılaşmayı kazanmayı bildi ve Worlds 2017’ye galibiyetle başladı. C9’da üst koridorda tercih edilen Nautilus’un işe yaramadığını gördük. İlk günün kapanış mücadelesinde Çin şampiyonu Edward Gaming ile LMS temsilcisi AHQ kozlarını paylaştı. 54 dakika süren karşılaşmada son savaşı iyi oynayan AHQ galip geldi ve rakibini seyircisi karşısında boynu bükük bıraktı.

Worlds 2017’de ilk gün alınan sonuçlar şu şekilde:

Royal Never Give Up 1-0 1907 Fenerbahçe Espor

G2 Esports 0-1 Samsung Galaxy

Longzhu Gaming 1-0 Immortals

Fnatic 0-1 GIGABYTE Marines

SK telecom T1 1-0 Cloud9

Edward Gaming 0-1 ahq e-Sports Club

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. enes

    5 Ekim 2017 at 18:40

    Gigabyte Marines maçında ormancıya yer vermek lazımdı levi oyunu resmen sırtladı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir