League of Legends

Yeni rün dizilimi sunan sayfalar

Riot Games

7.22 yamasıyla beraber tüm oyuncularıı yeni rünlerin telaşı sardı. Biz de yeni rünler ile ilgili işinize yarayacak birkaç kaynağı sizler için derledik.

Bronz beş liginden profesyonel arenaya kadar tüm oyuncuların başı yeni rünler ile dertte. Riot Games yeterli açıklamaları yapmış olsa da, işe yarar rün kombinasyonları bulmak ya da kendi oyun şeklinize göre özelleştireceğiniz yapıları kurmak zorlaşıyor. Tabii fırsatten istifade, oyuncuların işlerini kolaylaştıracak hazır rünleri paylaşan siteler de çoğaldı. Biz de oyunculara yeni rünler seçerken yardımcı olacak kaynakları bir araya getirdik:

Runeforge

Runforge.gg, yeni rünler için özel olarak geliştirilen ve her şampiyon için yarattığı rün kombinasyonlarıyla öne çıkan bir site. Aktif olduğu günden beri özellikle reddit’te ünlü olup giderek büyüyen site, popülerden az popülere doğru sırayla gidiyor ve yazıyı kaleme aldığımız an itibariyle rün sayfası hazır olmayan çok az şampiyon bulunuyor. Rün tavsiyelerinin altındaki “bu rünü bu kombinasyona neden ekledik” tarzındaki açıklamalar da gayet ikna edici duruyor. Ayrıca “cheat sheet” sayfasında rünlerin etkileriyle alakalı videolar da yayınlayan site, önceden hazırlanmadan seçim ekranında seçmek zorunda kaldığınız şampiyonlar için hızlı ve efektif bir kurtarıcı rolünü alabilir.

ProBuilds

Çoğumuzun eskiden beri aşina olduğumuz ProBuilds.net, profesyonel oyuncuların oyun tarzlarından esinlenmek isteyen sihirdarların en büyük dostu. Smurf hesaplarıyla dahi oynasalar, anlık olarak profesyonel oyuncuların oynadıkları şampiyonlardaki yetenek geliştirme sırası, eşya dizilimi, maçın detaylı analizi ve stratejileri hakkında dileyenleri bilgi sahibi yapyor. Yeni ekledikleri özellik ile, tüm bu imkânların yanına profesyonel oyuncuların rün dizilimlerine ulaşma şansını da eklediler.

MOBAFIRE

Mobafire da eşya dizilimi ve şampiyon rehberi dendiğinde ilk akla gelen sitelerden biri. Uzun yıllardır tecrübeli oyuncular, konuk profesyonel oyuncular ve topluluğun katkılarıyla şampiyon rehberlerinin paylaşıldığı site, sezon öncesi dönemle beraber yenilenerek rünleri de bünyesine ekledi. Hızlıca eski rehberlerin çoğunun güncellenmesinin yanında Mobafire.com, sezon öncesi dönemle ilgili en iyi 10 rehbere 1.000$ ve birçok rp ödülü dağıtacağını açıkladığı rehber yarışmasını da açtı.

Team-Dignitas.net

Yıllardır mücadele ettiği birçok branş ile espor sahnesinin en köklü kulüplerinden biri olan Team-Dignitas, internet sitesini bir portal ya da espor blogu gibi de kullanıyor. Hemen hemen her sezon paylaştıkları standart rün sayfaları kafasını karıştırmak istemeyen, her rol için birer rün ile beyninin bedavalığının tadını çıkarmaktan keyif alan herkes için ideal. İstemcinizde otomatik olarak hazırlanmış rün sayfalarının yanında Team-Dignitas’ın kombinasyonlarına da göz atabilirsiniz.

League of Legends resmi sayfası

Tüm rünlerin etkileriyle alakalı detaylı yazılı paylaşımlar yapan Riot Games, oyun içinde de her biten maçın ardından rünlerle ilgili bilgi vermek üzere oyunculara bildirimler gösteriyor. Linkini verdiğimiz sayfa ise istemciyi çalıştırmadan işte ya da okulda rün kombinasyonları denemenizi, yaptığınız dizilimler ile net olarak hangi istatistikleri elde ettiğinizi görmenizi, yaptığınız dizilimleri arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir