League of Legends

YouthCREW, HWA’yı yenerek haftayı iki galibiyetle kapattı

2018 Kış Mevsimi 3. hafta son gününde HWA ile karşılaşan YouthCREW, erken oyunda geri düştüğü maçı kazanarak haftayı iki galibiyetle kapattı. 

Orta koridorunu değiştirdikten sonra oynadığı ilk maçı kaybeden YC, bundan sonra oynadığı iki maçı da kazandı. HWA karşısında geriye düşen koridorları tercih eden YC, erken oyunu da kaybetti. HWA’da Gnar, Ryze ve Caitlyn’in harika oyunu takıma büyük bir avantaj sağladı. 9. dakikada Dağ Ejderi’ni kaybetmesine rağmen üç skor alan HWA, ivmeyi de yakaladı. Fakat bu ivmeyi takım 15. dakikada kaybetti. Elwind’in oynadığı Cho’Gath’ın kullandığı Işınlan takım savaşında büyük bir fark yaratırken Xico da Cassiopeia ile sürekli hasar çıkararak takımın savaştan 3-1 önde ayrılmasını sağladı.

Bu dakikadan sonra maçın ibresi de YC’ye döndü. 22. dakikaya kadar maçta büyük bir fark oluşmasa da burada YC’nin Baron kararı, riskli olmasına rağmen takıma maçı getirdi. Güçlendirmeyi gerektiği kadar iyi kullanamasa da elde ettiği altınlarla eşyada öne geçen ekip, takım savaşlarını kazandı ve 31. dakikada maçı tamamladı.

HWA erken oyunu kazandı, fakat ters ayakta yakalanmasından ötürü maçı adetaya YC’ye hediye etti. YC ise dün GAL karşısındaki galibiyetinin ardından HWA maçını da kazanarak pozitif bir ivme yakaladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir