Overwatch

OGN Overwatch Apex Season 2’de oynayacak batılı takımlar belli oldu

Espor sahnesinde hızlı bir şekilde gelişmekte olan Overwatch’un en büyük turnuvası Apex Season 2’ye katılacak batılı takımlar belli oldu. Team EnVyUs oyuncusu Timo “Taimou” Kettunen’in attığı tweet’e göre Team EnVyUs, Cloud9, Fnatic ve Misfits, OGN Overwatch Apex Season 2’de oynayacak.

2016 yılının Mayıs ayında piyasaya çıkmasına rağmen kartopu misali büyüyen Overwatch, espor sektörünün yükselen yıldızlarından birisi. Düzenlenen büyük organizasyonlarda Overwatch turnuvaları oynanırken, esporun en gelişmiş olduğu Güney Kore’de ise Overwatch ligi düzenleniyor. OGN’in düzenlediği Apex turnuvasının birinci sezonunun kazananı Team EnVyUs olmuştur. Turnuvanın ikinci sezonu ise 17 Ocak tarihinde başlıyor.

OGN Overwatch Apex Season 2’de davet edilen dört batılı takım ile Güney Kore’nin en iyi on iki takımı şampiyon olmak için mücadele edecek. Turnuvaya katılan takımlar henüz resmi olarak OGN tarafından duyurulmazken, Season 1 şampiyonu Timo “Taimou” Kettunen’in attığı tweet ile katılacak batılı takımlar belli oldu. Taimou ise bu tweet’ini sonradan sildi. Yani oyuncunun paylaştığı bilginin doğru olduğunu varsaymak mümkün.

Season 2’de oynayacak Cloud9, Fnatic ve Misfits, geçtiğimiz yıl mücadele eden NRG Esports, Rogue ve Reunited’ın yerine turnuvaya katıldı. Kore espor sitesi Fomos’a göre ise turnuva 17 Ocak 2017 tarihinde başlıyor. 2. sezonun ödül havuzu ise 167.000 dolar civarı açıklandı. Dörder takımlı dört grup halinde mücadele edecek ekipler, geçtiğimiz yılın aksine bu yıl playoff aşamasını double elimination sisteminde oynayacak.

OGN Overwatch Apex Season 2 sunucuları ise Christopher “MonteCristo” Mykles ve Erik “DoA” Lonnquist olacak. İkili, geçtiğimiz gün yaptıkları açıklama ile League of Legends sunuculuğunu bıraktığını duyurmuştu. Turnuvanın başlamasına kısa bir süre kala, Apex ile ilgili detayların da duyurulması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir