Röportaj

5Mid Özel: Mert “React” Gül ile röportaj

Naru, Immortoru ve son haftalarda HWA’ya katılan Godbro gibi başarılı orta koridor oyuncularının bulunduğu ligimizde bu mevsimin en çok ilgi çeken oyuncusu, üstün performansıyla Oyunfor.Crew’dan React oldu.

Özellikle başarılı üst koridor oyuncusu Wickd’ı düşük performansı sebebiyle takımdan gönderilen Darlik yerine transfer ettikten sonra yükselişe geçen Crew, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de mevsim finallerinde oynatmak adına Çilekler takımından Madness ve Cognac’ı renklerine bağlamıştı. Tüm bu değişiklikler ve transferler olurken takımda yeri değişmeyen ve performansıyla takımının başarısında ön planda yer alan biri bulunuyordu: React. Orta koridor oyuncuları ile ünlü ligimizde 2016 Yaz Mevsimi’nde adından çok fazla söz ettiren Mert “React” Gül, takımının ligi altıncı sırada bitirip mevsim finallerinde yer almayı başarmasında şüphesiz en çok paya sahip oyuncu.

Yükselme Ligi’nde Holyphoenix’i transfer edip Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı istediklerini gösteren Crew ekibi, finalde VictoriousAce’i 3-0 yenip NumberOne’ın yerini almayı başarmıştı. O zamandan şimdiye kadar takımda birçok değişiklik oldu. Sadece Yükselme Ligi Finalleri için takıma katılan Holyphoenix HWA’ya giderken, ormancı, destek ve son olarak da geçtiğimiz haftalarda üst koridor oyuncuları takımdan ayrıldı. Herkes takımla yollarını ayırırken, takımdan gitmemekle kalmayıp performansını da her geçen gün üst seviyelere çıkarmayı başaran React, bu yükselişinin meyvelerini de takımının Şampiyonluk Ligi mevsim finallerine katılmaya hak kazanması ve kendisinin sezonun en çok konuşulan oyuncusu olmayı başarmasıyla aldı.

28106452690_67a78bf129_k

Daha önce Beşiktaş, HWA ve Wildfire’ın alt takımlarında oynayan React, Yükselme Ligi takımlarından MeetYourMakers’a transfer oldu ve buradaki performansıyla dikkat çekmeye başladı. Ancak Şampiyonluk Ligi’nde oynama hayalini Crew ekibi ile yerine getirecekti. Yükselme Ligi finallerinde takımıyla birlikte etkili oyunlar ortaya koyan başarılı orta koridor oyuncusu Şampiyonluk Ligi’ne geldi ve ilk sezonunda beklenenin çok üstünde bir performans ortaya koydu. Özellikle Süper Hafta’da yıldızlaşan React, Kaan Kural’ın deyimiyle yaz mevsiminin en çok parlayan, en dikkat çeken, bireysel olarak da en iyi performansı ortaya koyan oyuncusu oldu.

Biz de React ile bir röportaj yaptık ve akıllardaki soruları kendisine yöneltmeye çalıştık. Kendisi de bizi kırmadı ve sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

– League of Legends’a nasıl başladın? Profesyonel sahnede yer almak, hayranlara sahip olmak nasıl bir duygu?

LoL’e kuzenimin önerisiyle başladım. Onun arkadaş çevresiyle sürekli NA sunucusunda oynuyorduk. Daha sonra işler değişti, onlar oyunu bıraktı, ben devam ettim. Hayrandan ziyade beni seven birçok insanın etrafta olması çok güzel. İnsanın kendisini özel hissetmesine sebep oluyorlar, hepsine çok teşekkür ediyorum.
– Çok iyi bir sezon geçirdin. Bu performansında takım arkadaşlarının rolü ne? Bunun yanında bireysel olarak kendini nasıl geliştirdin?
Takım arkadaşlarımın tabii ki de rolü çok yüksek, sonuçta bu bir takım oyunu. Evde yakaladığımız güzel atmosfer oyun içinde beni ve takımımı olumlu etkiledi. Bireysel olarak kendimi aslında çok çalışarak değil çok oyun izleyerek geliştirdim. Her zaman daha zeki oynamaya çalıştım, bu da oyunumu çok etkiledi.
– Takımının genel durumu hakkında ne düşünüyorsun? Sizi TBF’de görebilecek miyiz?
Takımın genel atmosferi şu anda çok iyi ve bu olumlu şekilde oyuna yansıyor, ancak hala bir çok problemimiz var. Sürekli oyuncu değişikliğine gitmek zorunda kaldık ve haliyle takım oyunumuz çok üst seviyede değil. Takım olarak çok fazla çalışmamız gerekiyor. TBF’de en azından hedefimiz yarı final.
– HWA ile karşılaşacaksınız. Nasıl bir seri bekliyorsun?
HWA oldukça güçlü bir takım. Gelebilecek en güçlü rakip bizim için HWA’ydı diyebilirim. Fakat takımıma güveniyorum. Yeterli seviyede çalışırsak izleyicilere seyir zevki yüksek maçlar izletebiliriz.
– Bu sezon oynamaktan en keyif aldığın maç hangisiydi?
Bu sezon oynamaktan en keyif aldığım maç SuperMassive takımına karşı Cassiopeia oynadığım maçtı.
– Oynamayı en çok sevdiğin şampiyon hangisi?
Oynamayı çok sevdiğim özel bir şampiyon şu an için yok. Suikastçı şampiyonları oynamayı seviyorum diyebilirim.
– eSporcu olmasaydın şu an ne yapıyor olurdun?
eSporcu olmasaydım okuluma devam ediyor olurdum ki şu an ikisini de bir arada yapıyorum.

Oyuncunun da bahsettiği gibi Oyunfor.Crew ekibi mevsim finallerinde HWA ile karşılaşacak. Oldukça zorlu geçecek karşılaşmada React’e çok fazla iş düştüğünü söylemek mümkün. Yeni bir takım olmasına rağmen zaman geçtikçe sinerjisini arttıran ve takımdaki bariz eksikliği alt koridora Cognac-Madness ikilisini transfer ederek performansını geliştirmeyi amaçlayan Oyunfor.Crew takımı bu mevsimin sürpriz takımı olmaya aday. TBF 2016 ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir