Anime - Manga

Naruto Evrenindeki En Büyük Sürpriz: Boruto’nun Yeni Müttefiki Kim?

Naruto devamı olan Boruto mangası başladığından beri hayranların merak ettiği zaman atlaması için son parçaları yerine yerleştiriyor. En yeni Boruto manga bölümündeki uçurum tehlikesi meydana geldi. Boruto Uzumaki’nin şimdiye kadarki en şaşırtıcı müttefiklerinden biriyle tüm bunlara ilginç bir yeni katman ekledi. Boruto: Naruto Next Generations, serinin arkasındaki ekip bir sonraki büyük finale hazırlanıyordu. Manganın önümüzdeki birkaç ay boyunca ara vereceğini duyurdu. Final sahnesinde görülen bazı spoiler içeriklerle birlikte muhtemelen sonunda o zaman atlamasına doğru gidiyoruz.

Boruto: Naruto Next Generations, Eida’nın gerçek gücünün başkalarını istediği gerçeklik versiyonuna inandırma yeteneği olduğunu itiraf eder. En yeni bölümde bunun sonucunda Boruto’nun artık Naruto’yu öldüren Hidden Leaf Köyü’nün bir düşmanı olarak görüldüğü açıklandı. Tüm bunlar Kawaki’nin Eida’dan bu hikayeyi uydurmak için gücünü kullanmasını istemesinden kaynaklanıyordu. Sonuç olarak Eida Kawaki’ye olan ilgisini o kadar kaybetti ki bir süreliğine Boruto’ya yardım etmeye razı oldu.

(Photo: Shueisha)

 

Naruto Evrenindeki Boruto’nun Yeni Müttefiki Kim?

Boruto’nun 80. Bölümünde, Eida’nın gücünün gerçekten de Gizli Yaprak köyündeki herkesi Kawaki‘nin Naruto‘nun gerçek oğlu olduğuna inandırdığını itiraf eder. Ancak Kawaki, herkese Naruto’nun Boruto tarafından öldürüldüğünü söylemesi ortalığı kızıştırır. Böylece Eida bunu kabul ettiğinden bu söylenti daha fazla ilerlemesine sebep olur. Kawaki bunu Boruto’yu öldürmesine kimsenin müdahale etmemesi için yapmıştır. Ancak Eida Sasuke‘nin Boruto ile çalışmaya başladığını fark eder. (Sarada’nın isteği üzerine, Sasuke Eida’nın gücünden etkilenmiş olsa bile).

Eida, köyün eteklerinde Boruto ve Sasuke‘ye yaklaşır. Aslında olan her şey için Boruto’dan özür diler. Sadece Kawaki’ye yardım etmek istediğini, ancak bunun şu anki duruma dönüşeceğini asla hayal etmediğini açıklar. Boruto ona bunun sadece arzularını yerine getirmek için harekete geçen kendi gücünün bir yönü olduğunu söyler. Bundan çok da incinmediğini belirtir. Eida, Boruto’nun olayları ne kadar iyi idare ettiğine şaşırır. Kawaki’yi olanlardan dolayı daha korkak gördüğü için, Eida sonunda Boruto’ya yardım etmeye karar veriyor.

Bunun kendi hatası olduğunu düşündüğü ve Boruto’ya bu yeni haline hayran olduğundan bir karar verir. Boruto köye dönene kadar güçlerini Boruto ve Sasuke‘nin nerede olduğunu aramak için kullanmamayı kabul eder. Bu köyden kaçmaları ve daha da önemlisi Boruto’nun geri dönüp işleri düzeltecek kadar eğitim alması için bolca zaman verir. Peki zaman atlaması yaklaşırken Eida’nın Boruto’ya yardım etmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

İlgili:

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir