Counter-Strike: Global Offensive

BLAST Premier C grubu maçları tamamlandı

BLAST Premiere turnuvasının C grubu maçları tamamlandı. G2 ve OG üst turnuvada mücadele etmeye hak kazanan takımlar olurken, Evil Genuises ve 100 Thieves BLAST Showdown’da mücadele edecek.

B Grubu için : BLAST Premier B Grubu maçları tamamlandı

A Grubu için : BLAST Spring Series A grubu maçları tamamlandı

G2 vs 100 Thieves

Grubun açılış maçı Fransız temsilcisi G2 ve Avustalyalı 100 Thieves arasında oynandı. G2, Dust2 haritasını 16-13 ve Vertigo haritasını 16-12 kazanarak yoluna devam etti. İki tarafın da uzun zamandır LAN karşılaşmalarına çıkmadığı düşünüldüğünde bu galibiyet G2 için oldukça anlamlıydı.

Sırp oyuncu “nexa” önderliğinde Dust2 haritasına güçlü bir şekilde başlayan G2, ilk yarıyı geride kapattı. Skoru 13-8’e kadar getirmeyi başaran 100 Thieves, oyunu sonuca götürmekte başarılı olamadı. Geriden gelen Fransız ekibi, haritayı 16-13 kazanmayı bildi.

İkinci maç, 100 Thieves’in seçimi olan Vertigo’da oynandı. Maça 6-1’lik avantajla başlayan Avustralya ekibi, “kennyS” ve “nexa” ikilisinin bireysel yeteneklerine karşı koyamayınca ilk yarıyı sadece bir farkla önde kapatabildi. Maçın ikinci yarısı da G2 için daha parlak geçince, 100 Thieves kendi seçimi olan haritayı da kaybetti ve maç Fransızlara 16-12 skoruyla yazıldı.

Evil Genuises vs OG

Grubun ikinci maçı Evil Genuises ve OG arasında oynandı. Inferno haritasını 16-14 Evil Genuises kazansa da Nuke ve Dust2 haritalarını kaybedince maçı 2-1 OG kazandı. Böylelikle yoluna devam eden takım OG oldu.

Inferno haritasına OG hızlı başladı. 5-0’lık skor avantajı yakalayan OG, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarının başlangıcında Evil Genuises ekibinin kazandığı bir forcebuy roundu, işleri tamamiyle değiştirdi. Maçı 13-10’a kadar taşıyan Kuzey Amerika ekibi, buradan geri dönüşe izin vermedi ve ilk haritayı kazanmış oldu.

İkinci harita olan Nuke, yine OG’nin 4-1’lik üstünlüğüyle başladı. Ardından yine Evil Genuises ekibinin atakları güçlendi ve ilk yarı 8-7 Kuzey Amerikalıların üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarıda OG vitesi artırarak maçı 15-10’a kadar getirdi. Arkasından 4 round kaybetti ve durum 15-14’e kadar geldi. Bundan sonrasında ihtiyacı olan roundu kazanan OG, ikinci haritayı kendi lehine yazdırdı ve skor tabelasını eşitledi.

Final haritası, Dust2 oldu. Maça yine hızlı giren taraf OG olsa da, maçın normal süresi tam bir denge içinde devam etti. Taraflar normal sürede eşitliği bozamadı ve maç 15-15 tamamlandı. Uzatmalarda gülen taraf OG oldu.

Evil Genuises vs 100 Thieves

Grubun üçüncü maçı, Evil Genuises ve 100 Thieves arasında oynandı. Kaybedenin üst tur şansını yitireceği bu maçı 2-0’lık skorla kazanan Evil Genuises umutlarını sürdürürken, 100 Thieves veda eden taraf oldu.

Train ile haritası ile başlayan seride Evil Genuises ilk haritaya damgasını vurdu. 12-3’lük bir ilk yarının ardından maçı 16-4 kazanan Kuzey Amerika temsilcisi, rakibine büyük bir çöküntü yarattı. Ancak Avustralya ekibi ikinci haritada kaybetmemek için elinden gelen her şeyi yaptı. Normal süresinde kazanan çıkmayan haritayı 19-16’lık skorla yine Evil Genuises kazandı. Böylelikle üst tur için iddasını devam ettiren taraf oldu.

G2 vs OG

Dördüncü maç G2 ve OG arasında oynandı. G2’dan dominant bir performans izlediğimiz karşılaşmada, Fransız tarafı iki haritada toplam 14 round kaybetti ve seriyi 2-0 kazandı. Nuke haritası 16-8, Dust2 haritası 16-6 Fransız tarafı tarafından kazanılırken, takımda tüm oyuncular pozitif rakama ulaştı. Böylece G2, üçüncü maçını oynamadan grupta kalmayı garantileyen takım oldu.

Evil Genuises vs OG

Beşinci karşılaşma, grubun açılış maçını da oynayan Evil Genuises ve OG arasında oynandı. Train haritasını dominant bir performansla kazanan Evil Genuises için bu yeterli olmadı. Mirage ve Inferno haritalarını kazanan OG, son maça çıkacak takım oldu.

İlk haritada yine Evil Genuises Train büyüsünü devam ettirerek 16-4 gibi net bir skorla kazandı. Ancak izleyen Mirage haritasında da OG, 16-3 gibi net bir skor elde etti. Zafere gidecek tarafı belirleyecek olan Inferno haritasında da yine nefes kesen bir maç izledik. 14-14 eşitliğe ulaşılan karşılaşmada, maçı kazandıracak olan roundları alan ekip OG oldu ve yoluna devam edecek taraf böylelikle belli oldu.

G2 vs OG

Grubun birincisini belirleyecek son maç G2 ve OG arasında oynandı. İlk harita olan Inferno’yu 16-7’lik skorla G2 kazanırken, ikinci haritayı 16-5 skoruyla OG kazandı. Maçın kazananını belirleycek olan harita Nuke oldu. Kıran kırana geçen haritadan 16-14 skoruyla Fransız temsilcisi G2 galip ayrıldı.

Böylelikle grubu kayıpsız kapatan G2 ve onu takip eden OG, BLAST Spring Finals 2020 finallerine katımaya hak kazanırken, Evil Genuises ve 100 Thieves, BLAST Showdown 2020’de bir süre daha mücadele edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir