Counter-Strike: Global Offensive

Complexity’nin CS:GO koçu ECS Season 7’de hile yaptı

Complexity Gaming ve MIBR, ECS Season 7‘den elendiler, lakin iki takım da şu an hâlâ gündemdeler. Çünkü Complexity’nin CS:GO koçu, B grubundaki MIBR (2-1) maçında kural dışı eylemde bulunmuş olabilir.

Complexity’nin CS:GO koçu hile mi yaptı?

Complexity’nin koçu Matt “Warden” Dickens, MIBR ile karşılaştıkları mücadelede, kuralları ihlal ettiği için ‘hile’ yaptı. Warden, takımın B grubunda MIBR ile karşılaştığı maçta, karşı takımın oyuncusu João “felps” Vasconcellos’u, kendi takımındaki Ricky “Rickeh” Mulholland’ın ekranından gösterdi. ‘felps’ o sırada duvarın arkasındaydı ve Rickeh ilk başta bir tepki vermese de sonra koçunun eliyle gösterdiği hedefe doğru ateş etti ve felps’i öldürmeyi başardı. Bu an ise son haritanın 12. roundunda yaşandı.

İşte söz konusu anın Twitch‘te yer alan klibi:

Koçun bu davranışı turnuva kuralları bakımından açık bir şekilde ihlali içeriyor. Bu sebeple Warden’ın hareketi birçok kişi tarafından ‘hile’ olarak değerlendirildi.

MIBR takımın koçu Wilton “zews” Prado ise hakemlerin yaptıkları işe olan ilgisizi konusunda hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi. Warden ise Team Vitality maçının ardından Twitter’dan özrünü içeren bir paylaşım yaptı.

Warden yaptığı eylem dolayı herkesten özür dilediğini söyledikten sonra, içgüdüsel olarak elinin ekrana gittiğini dile getirdi.

Ancak bazı insanlar hâlâ hakemlerin maçlara karşı oldukça ilgisiz olduğuna dair eleştirilerde bulunuyor. Hatta bazı hakemlerin maçlar sırasında elinden telefonunu bırakmadığını ve maçla hiçbir şekilde ilgilenmediklerine yönelik eleştiriler var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir