Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO anlık oyuncu sayısında 1 milyonu aştı

Counter Strike Global Offensive, eş zamanlı olarak anlık 1 milyon oyuncu sayısına ulaşarak, yayınlanmasından 7 yıl sonra yeniden rekor kırdı.

Gün geçtikçe oyuncu sayısının artışına şahit olduğumuz CS:GO bir kez daha rekor kırdı. Bu kez rekorunu 1 milyona çıkaran oyun, rekora ulaşmadan önceki bir aylık periyotta neredeyse her gün oyuncu sayısının arttırarak “bitti” diyenlere muhteşem bir cevap verdi.

Counter Strike serisinin üçüncü oyunu olan Counter Strike Global Offensive, 2012’de piyayasaya sürüldüğünde 1.6 ve Source topluluklarını birleştirecek bir çatı olarak görülüyordu. Major’leri oluşturan Valve, oyunun sağlam bir zeminde ilerlemesine büyük katkı sağladı.

Şimdi 7. Yaşının içinde olan CS:GO hiç olmadığı kadar fazla oyuncuya ulaşmış durumda. Anlık verileri sunan SteamCharts’a göre, 7-14 Mart tarihleri arasında oyun nadiren 500.000’in altına düştü. En yüksek kullanıcı sayısına ise 1.0001.756 ile ulaştı.

SteamCharts

Bu artışa neyin neden olduğuna dair bir çok olasılığımız var. Yeni operasyondan önce oyunun artık ücretsiz olarak oynanabilir hale gelmesi bir neden olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra Shattered Web operasyonu da oyunun popülerliğini kuşkusuz artırmış durumda. Diğer yandan COVID-19 salgını nedeniyle insanların eve kapanması da göz ardı edilemeyecek bir gerçek. Çoğu Valorant oyuncusu da kendini hazırlamak için en doğru yolun CS:GO’dan geçeceğine inanıyor.

CS:GO’nun kırmış olduğu bu rekor çok büyük bir rakam olsa da hala Dota 2’yi geçebilmiş değil. Valve’ın popüler MOBA’sı Şubat 2016’da ulaştığı 1,291,328 eşzamanlı anlık oyuncu ile kırılması zor bir rekora imza atmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir