ESL One Cologne 2020, salgın nedeniyle ertelenebilir Counter-Strike: Global Offensive

ESL One Cologne 2020, salgın nedeniyle ertelenebilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde, ülkeler her geçen gün daha katı önlemler almaya devam ediyor. Almanya, salgın nedeniyle tüm toplu olaylara yönelik yasaklama kararını en az Ağustos’a kadar uzattığını bildirdi. Bu durumda ESL One Cologne 2020 düzenlenemeyecek gibi görünüyor.

Alman basınına göre Alman şansölyesi Angela Merkel, ülkede düzenlenecek ve insanların bir arada bulunmasına neden olacak etkinlikleri sosyal mesafenin korunamayacağı gerekçesiyle Ağustos ayına kadar yasaklayacak bir karara imzasını attı.

ESL One Cologne 2020, 15.000 kişi kapasiteli Almanya’nın en büyük kapalı alanı olan Lanxess Arena’da 6-12 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecekti. Turnuva aynı zamanda Valve destekleriyle yapılan 2016 Major’ından sonraki en büyük ödüle sahip olacaktı. Tamı tamına 1 milyon dolar!

Böylelikle ESL, koronavirüs pandemisinden en çok hasar alan turnuva organizatörü oldu. Şubat ayı sonunda Silesia Voivode yerel hükümeti toplu etkinlikleri iptal etmişti. Yılın en önemli turnuvalarından biri olan IEM Katowice bu durumdan etkilenerek seyircisiz olarak devam etmişti.

Geçtiğimiz ayda da, ESL One Rio 11-24 Mayıs tarihlerinden alınarak Kasım ayına yeniden planmaya gidildiği açıklanmıştı. Bu turnuvanın ödül havuzu da 1 milyon dolardan 2 milyon dolara çıkmıştı. Diğer yandan ESL Pro League Season 11 ise tamamen LAN üzerinden planlanmıştı ancak bildiğimiz gibi Avrupa ve Kuzey Amerika olarak ikiye ayrıldı ve online olarak devam etti.

Konuyla ilgili olarak resmi açıklama henüz gelmedi. Ancak büyük olasılıkla kısa süre içinde resmi açıklama gelecek. Böylece devasa ödül havuzuyla düzenlenmesi planlanan ESL One Cologne 2020 turnuvasının da erteleneceği çok kuvvetli bir olasılık olarak görülüyor.

Salgın nedeniyle diğer turnuvaların durumu için : TIK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir