ESL One Rio, corona virüsü nedeniyle Kasım ayına ertelendi Counter-Strike: Global Offensive

ESL One Rio, corona virüsü nedeniyle Kasım ayına ertelendi

ESL One Rio Major coronavirüs pandemisi nedeniyle ESL tarafından kasım ayına ertelendi. Etkinlik hakkındaki planlamalar devam ediyor.

11-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan ESL Rio Major 19-22 Kasım tarihlerinde Jeunesse Arena’da gerçekleşecek. Takvimde 2020 yılının sonbahar Major’ı için ayrılmış olan tarihlerde düzenlenecek olan etkinlik böylece bir ilke de sebep olmuş olacak. İlk Major’ın düzenlendiği 2013 yılından beri ilk kez bir yıl içinde tek Major düzenlenecek. İkinci Major’ın iptali ESL One Rio’nun ödül havuzunda da değişikliğe neden oldu. CS:GO tarihinde dağıtılacak olan ESL One Rio, 2 milyon dolarlık ödüle sahip olacak.

ESL tarafından yapılan bu duyuru, tüm dünyada kitlesel etkinliklerin ertelendiği veya iptal edildiği şu günlerde çok da şaşırtıcı olmadı. Valve bu ayın başlarında 2-10 Mayıs tarihlerinde düzenlenmesi planlanan EPICENTER Dota 2 Major’ını da iptal etme kararı almıştı. Bu yazı yazılırken, Brezilya’da 1546 onaylanmış vaka ve üçü Rio de Janeiro eyaletinde olmak üzere 25 ölüm vardı.

ESL Ürün Kıdemli Başkan Yardımcısı Ulrich Schulze, “Kararımız son derece zor ama sağlık ve güvenliğin mutlak önceliğe sahip olması gerekiyor” dedi. “Canlı etkinlikler için çok zor koşullar göz önüne alındığında, Brezilyalı hayranlara hak ettikleri CS: GO Major’ını vermek istedik. Kasım ayında çok güzel şekilde ESL One Rio bizleri bekliyor olacak.”

Minor ve ESL One Rio Major için ayrıntılı tarihler henüz açıklanmadı. Önümüzdeki haftalarda, ESL’nin kadro uygunluk kuralları da dahil olmak üzere etkinlik hakkında daha fazla bilgi vermesi bekleniyor. ESL Progaming Başkan Yardımcısı Michal “Carmac” Blicharz’a göre, Major için yeterlilik ve davetiyelerin “yeniden düşünülmesi” ve çok fazla çalışma ve dikkat gerektirmesi gerekecek.

Etkinliklerle ilgili son durumlar için : TIK

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir