Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League Season 11 Finalleri seyircisiz oynanacak

ESL Pro League Season 11 Finalleri seyirciye kapatılıyor. Normal sezon online oynanırken, Denver’daki finaller ise seyircisiz oynanan bir konuma taşınıyor.

ESL organizasyonun son dakika güncellemesi toplulukta büyük yankı buldu. Koronavirüs salgını nedeniyle Denver’daki final müsabakaları seyirciye kapatılıyor. Sezonun normal maçlarının çevrimiçi oynanmasına karar verildi.

ESL’in açıkladığı bu karar, Malta hükümetinin İtalya’nın yanı sıra Almanya, İspanya, İsviçre ve Fransa’yı da seyahat yasağı olan ülkeler arasına eklemesinden sonra geldi. Organizasyon, turnuvaya yalnızca dört gün kala yapılan bu değişiklik sonrasında böyle bir karar aldı.

Denver finallerinin iptali, IEM Katowice’nin playoff’lara yalnızca bir gün kala seyircisiz oynanması kararından sonra ESL’in elini iyice sıkıştırdı. Organizasyon yine bir final etkinliğini seyircisiz düzenlemek zorunda kaldı ve seyircilerin aldıkları biletleri iade etme yükümlülüğü altına girdi.

Koronavirüs salgını bildiğiniz gibi gün geçtikçe ilerliyor. Çarşamba günü Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından dünya çapında 100’den fazla salgından etkilenen ülke olduğu ve 120.000’i aşkın vaka görüldüğü açıklanmıştı. Ülkemizde de dün gece itibariyle ilk vaka görüldü. ESL tarafından alınan bu karar elbette önleyicilik görevi görecek.

ESL tarafından yayınlanan açıklama metni ise şu şekilde:

Küresel sağlık durumuyla ilgili günlük gelişmeleri yakından takip ediyor ve sizlere ve taraftarlara mümkün olduğunca şeffaf olmak istiyoruz.

COVİD-19 ile ilgili mevcut dinamikler ışığında, ESL Pro League sezon 11’in normal sezon maçlarını çevrimiçi oynatma kararı aldık.  Finalleri 1stbank CENTER, Denver’dan Avrupa’da canlı bir izleyici kitlesi olmayan bir stüdyo konumuna taşıdık.

Bu kararın alınmasında, başlangıçta planlanan stüdyo konumumuzun ülkesi olan Malta’nın bugün itibariyle çok çeşitli seyahat kısıtlamaları ve karantina düzenlemeleri başlatmasıyla büyük ölçüde etkili oldu. Covıd-19 dinamiklerini mümkün olduğunca içermeyi amaçlayan tüm önlemleri tam olarak destekliyoruz. Bu seyahat kısıtlamaları, büyük miktarda personelin ve takımların çoğunluğunun planlanan sezon konumuna gitmesini imkansız hale getirdi.

Bu nedenle, birden fazla hafta boyunca tek bir yerde yüzden fazla oyuncu, antrenör, ekip üyesi ve ESL personeline sahip olmak yerine, takımlar ve oyuncular maçlarını evden, takım evlerinden veya Avrupa’daki uygun boot camp konumlarından oynayacaklar ve maçlarını özel çevrimiçi sunucularda oynayacak.

Konuştuğumuz gibi takımların büyük çoğunluğu zaten Avrupa’da. Tüm takımlar ve CSPPA son derece destekleyici olmuştur ve takımlar diğer ülkelerden gelen diğer oyunculara kendi tesislerini ve boot camp konumlarını sunuyoruz ve en güvenli ortamı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığını ve güvenliğini daha da sağlamak için, genel seyahati en aza indirmek ve potansiyel seyahat kısıtlamaları riskini azaltmak için Denver finallerini Avrupa’da bir stüdyo konumuna taşıyoruz. Denver’daki finalleri görmeyi dört gözle bekleyen ve yakında bir etkinlik getirmeyi umut eden tüm hayranlar için çok üzgünüz. Söylemeye gerek yok, tüm biletleri iade edeceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir