ESL ve Dreamhack turnuvaları 2022'ye kadar Twitch ile anlaştı CS:GO Haberleri

ESL ve Dreamhack turnuvaları 2022’ye kadar Twitch ile anlaştı

ESL ve Dreamhack turnuva organizatörleri, yayın hakları konusunda Twitch ile olan anlaşmasını 2021-2022 yılına kadar genişletti.

MTG şirketinin yan kuruluşları olan ESL ve Dreamhack, düzenlenecek olan espor turnuvalarının İngilizce yayın hakkı için Twitch ile anlaştı. Bu organizasyonlar 2021 ve 2022 yılları için yalnızca Twitch üzerinden gösterilecek.

2020’de Twitch’teki münhasırlık hükümleri olmadan yarışmalarını yayınlayan ESL ve DreamHack, İngilizce yayınlarını 2021 ve 2022’de doğrusal televizyon yayın ortaklarının dijital platformları da dahil olmak üzere bazı bölgesel istisnalar ile Amazon’un yayın platformuyla sınırlandıracak.

ESL 2018 yılında ESL Pro League ve ESL One için Facebook Gaming ile özel bir anlaşma imzalamıştı. Ancak kötü bir deneyim sunan ve beklenen rakamlara ulaşamayan bu deneyim sonrasında Alman şirketi ESL, bu anlaşmayı yeniden gözden geçirmişti. Ardından müsabakalar şimdi de olduğu gibi YouTube ve Twitch üzerinden sunulmuştu.

ESL Küresel Medya Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Uddo, Twitch’in esport yayınlarındaki hegemonyasına dikkat çekti.  Espor turnuvalarının canlı yayın tekelinin son yıllarda Twitch’e ait olduğunu belirterek, dünyanın en büyük espor turnuvalarından bazılarına ev sahipliği yapmaya devam ederken, hayranlar için en iyi oyun deneyimini sunduğunu ve espor endüstrisinin geleceğini korumak için Twitch ile daha da yakın çalışmalarının bu alana katkı sağlayacağını söyledi.

Dreamhack CEO’su Roger Lodewich de anlaşma hakkında şunları söyledi: “Bu ortaklık DreamHack için hem şirket hem de topluluk olarak bir kilometre taşı. Twitch ile işbirliğimiz 2009 yılına kadar hala Justin.tv olduğu zamana dayanıyor. Bu yeni kolektif medya ortaklığı da uzun süredir devam eden işbirliğimizi yeniden doğruluyor. Twitch’in topluluğumuza verdiği önem ve alaka düzeyinin yanı sıra ESL / DreamHack, küresel Twitch kitlesine en iyi olanı sunacaktır.”

ESL Pro Tour’un İngilizce içeriğinin tamamı, ESL Pro League, ESL One, Intel Extreme Masters, Dreamhack Open ve Dreamhack Masters 2021-2022 yılında yalnızca Twitch üzerinden yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir