HomeSweetHome 320.000 dolarlık ödülüyle ilan edildi Counter-Strike: Global Offensive

HomeSweetHome 320.000 dolarlık ödülüyle ilan edildi

HomeSweetHome turnuvası 320.000 dolarlık ödül havuzu ile duyuruldu. Katılımı kesinleşen ilk takımlar ise GODSENT, North ve forZe oldu.

United Masters League’in arkasındaki ortaklardan biri olan espor veri analiz şirketi GRID, HomeSweetHome adlı yeni bir turnuva serisini duyurdu ve ödüller sekiz hafta boyunca eşit olarak dağıtılacak.

GRID önümüzdeki iki ay boyunca her biri 40.000 dolar değerinde olan sekiz turnuva organize edecek. Bu fikrin arkasında, koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında ertelenen ve iptal edilen turnuvaların yarattığı boşluğu doldurmak yatıyor.

Relog Media tarafından finanse edilen HomeSweetHome turnuvası tek eleme playofflarına gidecek olan çift eleme grubu aşamasıyla başlayacak. 16 katılımcı takımın yarışacağı organizasyon aslında sekiz farklı turnuva anlamına geliyor. Turnuvaların birincisi 30.000 dolarlık ödülü alacak. Bunun yanında her aşamanın ikincisi de 10.000 dolar ile ödüllendirilecek.

Turnuvaya katılımı kesin olan ilk takımlar GODSENT, North ve forZe oldu. Önümüzdeki günlerde daha fazla katılımcı takımın duyurulması bekleniyor. GRID bu organizasyon süresince devam edecek olan Pro League ile çakışmaları önlemek için ESL ile birlikte çalışacak.

HomeSweetHome ilk turnuvanın düzenleneceği 31 Mart 5 Nisan haftasında başlayacak. Haftada altı gün devam edecek olan turnuva son haftası olan 19-24 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Her haftanın altı günü karşılaşmalar devam edecek.

GRID aynı zamanda sekiz haftalık yarışmaların kazananları ile ayrı bir ödül havuzunu içerecek bir final turnuvası da düzenlemeyi planlıyor. Şu an için kesinleşen bir şey olmasa da önümüzdeki günlerde daha fazla detayın açıklanacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir