League of Legends

FunPlus Phoenix, yarı finale yükseldi

Edward Gaming karşısında oynadığı seriyi 3-1 kazanmayı başaran FunPlus Phoenix, yarı finalde oynayacak dördüncü takım oldu.

LEC ve LCS şampiyonlarını belirledikten sonra LCK de bugün kupayı T1’a vererek 2020 Bahar Mevsimi’ni tamamladı. LPL ise şampiyonunu ilan etmeden önce bize birkaç maç daha sunacak.

Edward Gaming ile FunPlus Phoeinx’in karşılaştığı serinin sonucunda yarı finale ulaşmayı başaran dört takım belli oldu. Playofflara çeyrek finalden başlayan FunPlus Phoenix, bir üst tura çıkmayı başarırken birinci turda Royal Never Give Up’ı eleyen Edward Gaming, şampiyonluk hayallerine veda etti. Böylece takımın eski ormancısı ClearLove, koçluk koltuğundaki ilk sezonunda, çeyrek finale kadar yükselmeyi başarmış oldu.

2020 LPL Bahar Mevsimi playoff karşılaşmalarının hepsi gibi bu seri de 3-1 sonuçlandı. Geçtiğimiz senenin Worlds Şampiyonu, kadrosunu korumayı başarmış ve ligi üçüncü sırada bitirmeyi başarmıştı. Bugün oynadığı seriyi de kazanarak şampiyonluk yarışında iddiasını sürdürdüğünü gösterdi.

Karşılaşmanın en ilgi çekici hareketi, FunPlus Phoenix’in Koreli orta koridoru DoinB’den geldi. İkinci maçta Kassadin’in karşısına Ryze ile çıkan oyuncu oldukça iyi geçirdiği oyunu, attığı beşte beş ile taçlandırdı.

Yarı final karşılaşmaları yarın saat 12.00’da başlayacak. TOP Esports ile Invictus Gaming’in karşılaşacağı serinin ertesi günü yine saat 12.00’da bugünün kazananı FunPlus Phoenix, ligi ikinci sırada bitiren JD Gaming ile mücadele edecek. Anlayacağınız yeni şampiyonu görmek için önümüzde izlememiz gereken birkaç seri daha var.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.