League of Legends

Hades, LDLC OL’den ayrıldı

Geçtiğimiz haftalarda European Masters 2020’yi kazanmayı başaran LDLC OL, Volkan “Hades” Dinçer’in takımdan ayrıldığını açıkladı.

Fransa’dan ayrılık haberi geldi. Geçtiğimiz haftalarda European Masters 2020’yi finalde K1CK Neosurf’ü 3-0 yenerek kazanmayı başaran LDLC OL, nişancısı ile yollarını ayırdı. Ünlü destek oyuncusu YellOwStaR ile alt koridoru paylaşan Hades, an itibariyle serbest oyuncu konumunda bulunuyor.

Fransa ligi LFL’de mücadele eden LDLC OL, 2020’nin başında rakiplerine kıyasla güçlü bir kadro kurmuştu. 2017’den beri takımda koç olarak görev alan YellOwStaR’ı destek pozisyonuna geçirdikten sonra senenin başında takıma kattığı 4 oyuncu ile anlaşıp ligi lider bitirmişlerdi. Her ne kadar playoff aşamasında, finalde kaybetseler de EU Masters 2020’de gösterdikleri performans ile şampiyonluğa ulaşmayı başarmışlardı.

Hades ise Fransa’ya gitmeden önce ülkemizde 1907 Fenerbahçe forması ile mücadele ediyordu. 2018’de Bursaspor Esports bünyesinde Şampiyonluk Ligi’nde oynamaya başlayan Hades daha sonrasında 1907 Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Burada daha ilk mevsiminde ligi birinci olarak bitirdikten sonra Mevsim Finalleri’nde Supermassive’i 3-0 yenerek ilk şampiyonluğunu yaşamıştı. Ardından gelen Yaz Mevsimi’nde ise bazen nişancı, bazen destek rollerini üstlenmiş fakat pek başarılı bir mevsim geçirememişti. Sonrasında soluğu LDLC OL’de almıştı.

Hades’in sonraki durağının neresi olacağı şimdilik pek belli değil. Mayıs’ın 11’inde Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte tekliflere açık olduğunu duyurmuştu. Her bölgeden teklifleri değerlendirecek olsa da LEC veya LEC Akademi takımlarından gelecek tekliflere öncelik vereceğini de belirtmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.