League of Legends

TBF 2016, Lig TV’de yayınlanacak

Riot Games, sabırsızlıkla beklediğimiz TBF 2016’nın canlı olarak Lig TV’den yayınlanacağını duyurdu.

Ülkemizdeki popülerliği hızla büyüyen ve e-Spor sektörünün gelişmesinde büyük pay sahibi olan League of Legends’ın Türkiye Büyük Finali Lig TV’de yayınlanacak. Daha önce Riot Games’in düzenlediği Dünya Şampiyonası da aynı şekilde dünyaca ünlü spor kanalı ESPN’de yayınlanmıştı.

Dünyada dikkatleri git gide daha fazla toplamaya başlayan League of Legends, ülkemizde de büyük bir gelişim içerisinde. En popüler e-Spor oyunu olan League of Legends hiç şüphesiz Türkiye’de en fazla oynanan oyunların başında geliyor. TBF 2016’nın Ülker Arena’da düzenlenmesi ve biletlerin saniyeler içerisinde tükenmesi de sahnenin ne kadar ciddileştiğinin bir diğer göstergesi. Tüm bunlar bir kenara, TBF’nin televizyonlarda gösterilmesi ise büyük bir adım. Paylaştığı güzel bir video ile duyuruyu yapan Riot Games Türkiye, TBF öncesi heyecanımızı daha da arttırdı.

League of Legends karşılaşmalarının televizyonda yayınlanması hala çok büyük bir olayken, ülkemizde bu adımın atılması ise oldukça sevindirici. Bilindiği üzere tüm e-Spor karşılaşmaları Twitch üzerinden takip ediliyor. Hatta öyle ki, Twitch bu sahnede yerini oldukça sağlamlaştırdı. İnternet üzerindeki yayının televizyonlara taşınması ise bilinirlik açısından çok önemli. Bu kadar çok internet ve bilgisayar ile alakalı bir sektörün televizyonlarda tutunma olasılığı çok yüksek olmasa da, özellikle de ülkemizdeki sektörün gelişimi açısından TBF’nin Lig TV’de yayınlanacak olması kilit rol oynayacaktır.

Türkiye Büyük Finali 13 Ağustos Cumartesi günü saat 14.00’da başlayacak. Henüz karşılaşacak takımlar ise belli değil. TBF Çeyrek Final karşılaşmaları 4-5 Ağustos tarihlerinde HWA Gaming-Oyunfor.Crew ve Team Aurora-Team Turquality arasında gerçekleşecek. Yarı final mücadeleleri ise 6-7 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.