League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Sezon 9 öncesi oyunla alakalı planlarını açıkladı

Liglerin tamamlanması ve Worlds’ün kısa bir süre sonra oynanacak olmasıyla birlikte Riot Games de Sezon 9 öncesi gerçekleştirmeyi düşündüğü planlarını duyurdu. 

League of Legends’ta Sezon 8’in genel olarak kaos şeklinde geçtiğini söylersek yanılmış olmayız. Yeni rünler, yeni şampiyonlar, tamamıyla karmaşık meta ve 15 dakikada tamamlanan maçlarla birlikte oyun deneyimi farklı bir seviyeye taşındı. Hemen hemen tüm oyuncular LoL ile ilgili yenilikleri severek denese de bazı oyun içi problemler keyif almayı ciddi açıdan engelliyor. Bu tür problemleri hedef alan Riot, Sezon 9 öncesi temel ve büyük etki yaratacak değişiklikler gerçekleştirecek.

Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Scruffy, şirketin hali hazırda önemli planları olduğunu belirtti. Şu anda bildiğiniz üzere genel olarak herkes hasar odaklı oynuyor. Oyundaki zırh ve büyü dirençleri çok az ve bu da şampiyonların anlık hasar çıkarmasını da sağlıyor. Özellikle erken oyunda rünlerden gelen istatistikler şampiyonları daha da güçlü kılıyor. Elektrik Ver ve Gecekılıcı gibi etmenler de bu duruma yardımcı oluyor.

Bununla birlikte her sezon olduğu gibi bu sezon da nişancıların sıklıkla şikayet ettiğini gördük. Baktığımızda adc oynayan oyuncuların haklı olduğu birçok nokta var. 8.11 yamasından itibaren oyundan adeta silinen adclerin geri gelmesi uzun bir süre aldı. Genel olarak oyuncular LoL’deki çeşitliliği arttırma hamlesini beğense de hamlenin yapılış şekli konusunda ciddi problemler olduğunu da düşünüyor. Dolayısıyla yapılacak değişikliklerde nişancılar da göz önünde bulunduruldu.

Peki bu yılki sezon öncesi dönemde karşımıza neler çıkacak? Açıklamadaki ilk göze çarpan şey geri dönüşlerin daha kolay gerçekleştirilebilecek olması. Yeni metanın belki de en kötü yanlarından birisi oyunların 10-15 dakika arasında kazananının belirlenmesiydi. Erken oyun başarısı elbette takımlara önemli bir avantaj sağlamalı fakat ilk dakikalardaki avantaj oyunun tamamına da etki etmemeli.

İkinci olarak şirket koridor safhasını uzatmayı planlıyor. Bu da birçok oyuncunun yakındığı noktalardan birisiydi. 1v1 ya da 2v2 koridorların çok keyifli olduğunu belirten riot, koridor aşamasını daha stabil ve oyunun kalitesini arttıran bir etmen olarak tasarlanacağını söyledi.

Bildiğiniz üzere karşılaşmaların galibi 25.-30. dakikalar arasında belli olabiliyor. Takımlar bu dakikalarda büyük avantajlar elde etmesine rağmen oyun kapatmakta zorlanabiliyor. Özellikle ligimiz ekiplerinde sık sık rastladığımız bu durumun da bir problem teşkil ettiğini belirten Riot, karşılaşmaları kapatmanın daha kolaylaşacağını, hali hazırda önde olan takımların daha başarılı bir şekilde kartopu olacağını da sözlerine ekledi.

Son olarak açıklama öne çıkan şey ise rün yollarının artık bonus statlar vermeyecek oluşu. Yeni rünler herkes tarafından seviliyor ve sistem beğeniliyor. Fakat rün tarzının sağladığı statlar oyunculara çeşitlilikten ziyade bir tercihi dikte ediyor. Ayrıca Riot, kullanılmayan rünleri değiştireceğini, sık kullanılanları da elden geçireceğini ekledi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir