VCT EMEA | BBL vs TH mix VALORANT

BBL Esports’un VCT: EMEA Ligi 5.Hafta Maç Özeti!

VCT 2023: EMEA Ligi 5. Hafta 2. Gün, BBL Esports – Giants Gaming karşılaşmasının maç sonucunu ve özetini haberimizde bulabilirsiniz.

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi Beşinci Hafta maçlarıyla devam ediyor. Günün ilk serisinde temsilcimiz BBL ligde sadece bir galibiyeti olan Team Heretics ile karşılaştı. VCT: EMEA Ligi’nde play-off için temsilcimizin bu galibiyete ihtiyacı vardı.

VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi 5.Hafta 2.Gün Sonuçları:

BBL Esports – Team Heretics

Temsilcimiz BBL’in hem skorlar olarak hemde mental olarak önde başladığı bir seri oldu. Bunu maç boyunca kameralara yansıyan gülen yüzlerden de gördük. Seride ilk harita olarak BBL Esports’un tercihi olan Haven oynandı. Seri Team Heretics’in tercihi olan Lotus ile devam ederken seride sona kalan karar haritasıda temsilcimizin sevdiği haritalardan olan Icebox’dı.

1.Harita: Haven | BBL Esports Tercihi

VCT EMEA | BBL vs TH
VCT EMEA | BBL vs TH | Haven

Temsilcimiz BBL Esports kendi seçtiği haritada tabanca roundunu alarak haritayı 2-0 açtı ardından Team Heretics ilk satın alma roundunu kazanarak skoru 2-1’e getirdi. Temsilcimiz kendi satın alma roundunu kazanarak skoru 3-1 yaptı. Sonrasında Team Heretics 3 roundluk bir seri yakalayarak skoru 3-4’e kadar getirdi. İlk yarı Team Heretics’in 1 temsilcimiz BBL Esports’un 4 round daha almasıyla 7-5 bitti.

Team Heretics ikinci yarıyı tabanca roundunu alarak açtı ve skoru 7-7 yapmayı başardı. Temsilcimiz satın alma roundunu kazanarak skoru 8-7 yaptı. Team Heretics kendi satın alma roundunu kazanarak skoru 8-8 yapmayı başarsada temsilcimizin ardından gelen 3 roundluk serisine cevap veremedi ve skor 11-8’e kadar geldi. Team Heretics 3 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 11-11’de eşitlesede harita rounduna ilk ulaşan taraf temsilcimiz oldu. Team Heretics, BBL’in haritayı kapatmasını engelleyerek haritayı uzatmaya götürdü. Temsilcimiz, uzatmalarda arka arkaya 2 round kazanarak haritayı ilk uzatmalarda kapattı.

2.Harita: Lotus | Team Heretics Tercihi

VCT EMEA | BBL vs TH
VCT EMEA | BBL vs TH | Lotus

Team Heretics kendi tercihleri olan haritada tabanca roundunu kazansada ikinci roundu eco olan temsilcimize kaybettiller. Bununlada kalmadılar üstüne BBL Esports’un serisine hiç bir cevap veremediler ve skor 4-1’e kadar geldi. Ardından 2 roundluk bir seriyle cevap veren Heretics skoru 4-3 yaptı. Temsilcimiz 1 roundla cevap verdi ve skor 5-3 oldu. Heretics 3 roundluk bir seri daha yakalarak skoru 5-6’ya kadar getirdi ve ilk yarının son roundunu da temsilcimizin kazanmasıyla ilk yarı 6-6 bitti. Lotus, daha çok saldırı tarafın lehine olan bir harita olduğu için savunmada başlayan Team Heretics bu skordan memnun olan taraftı.

BBL Esports ikinci yarının tabanca rounduyla beraber bir seri yakaladı ve skoru 9-6 yaptı. Ardından Team Heretics’in cevabı ile beraber 1-1 round değişimi oldu ve 10-7 oldu. Team Heretics buradan itibaren ne yazık ki temsilcimize hiç bir round vermeyerek 10-7’den 6 roundluk bir seriyle come back attı ve 10-13 skoruyla haritayı kapattı.

3.Harita: Icebox | Karar Haritası

VCT EMEA | BBL vs TH
VCT EMEA | BBL vs TH | Icebox

Temsilcimiz sevdiği haritada tabanca rounduyla beraber uzun bir seri yakalayarak haritayı 5-0 ile açtı. Skorun bu kadar hızlı olmasının bir sebebide Team Heretics’in bir garip oynamasıydı. Fake vermiyor direkt Side’a oynuyorlardı, takaslar alınmıyordu. Sanki Team Heretics iletişimi tamamen kaybetmiş gibiydi. Bu durum, mentalleriyle de alakalı olabilir takımın genel kötü gidişatıylada alakalı olabilir. Team Heretics altıncı roundda temsilcimizin bir kaç hatası sebebiyle ilk roundunu almayı başardı ve skor 5-1 oldu. Ardından temsilcimiz yine cevap verilemeyen bir seri yakaladı ve skoru 11-1’e kadar getirdi.

Team Heretics ikinci yarının tabanca roundunu alsada garip oyunu devam etti. BBL Esports oyuncuları Classic’ler ile düşürdükleri silahlarla force roundu Team Heretics’den çaldı ve 12-2 oldu. Team Heretics’in son roundda parasının olmamasıyla temsilcimiz haritayı 13-2 kapatarak seriyi 2-1 kazandı ve Play-Off umudunu korumayı başardı.

Watch Party alanındaki BBL Esports yönetimi ve taraftarlanın maç sonucuna tepkisi:

Temsilcilerimize gelecek olan VCT:EMEA Ligi maçlarında başarılar dileriz.

Bu Haberimize Bakmanızı Tavsiye Ederiz: ChatGPT’nin Türk Espor Kulüpleri Hakkında Yorumları!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir