Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri mix

BLAST Premier Spring Groups 2023 Tamamlandı

7 Haziranda başlayacak olan BLAST Premier Final 2023 için ilk 6 takım belli oldu. 8 takımdan ve 2 gruptan oluşan turnuva formatında mücadele edecek 6 takım BLAST Premier Spring Group 2023’ün tamamlanması ardından kalan 2 takımı beklemeye geçti.

BLAST Premier Spring Groups 2023’te Sona Doğru

Daha önceki yazımızda grup aşamalarını lider tamamlayan üç takımın serüvenini sizlerle paylaşmıştık. Vitality, FaZe ve G2 gruplarını lider tamamlayıp 3 bileti kapmıştı. Kalan 3 bilet içinse tek elemeli aşamada kıyasıya maçlar oynandı.

1. Kademe

Gruplarını sonuncu ve 3. bitiren takımların karşı karşıya geldiği ilk kademede maçlar oldukça çekişmeliydi.

İki Amerika takımını karşı karşıya getiren maçta Complexity Grim’in üstün performansı ile rakibi Evil Geniuses‘ı 2-1 yendi. Bu sonuçla bir sonraki kademede Dünya 8 numarasına rakip oldu.

Dünya 3 numarası Liquid şok bir sonuçla turnuvaya veda etti. Alman organizasyonu BIG karşısında varlık göstermeyen Liquid rakibinin haritasını 16-2 ile kaybetti. Kendi haritasında varlık gösteremeyen Liquid 2-0 ile turnuvaya veda etti. BgG ise Dünya 1 numarası Heroic ile eşleşti.

İlk kademenin son maçında ise kusursuz bir geri dönüş vardı. Ninjas in Pyjamas ekibi rakibinin haritasını kazanarak seriye güzel bir başlangıç yaptı fakat Astralis harika bir oyun ortaya koydu ve 1-0’dan gelerek eski oyuncusu k0nfig’li NİP’i turnuva dışına itti. Bu sonuçla birlikte OG’nin rakibi oldu.

2. Kademe

Grup ikincileri NAVİ, Heroic ve OG ilk kademeden gelen rakipleri ile eşleştiler.

2. Kademe Natus Vincere-Complexity maçı ile başladı. tecrübeli AWP oyuncusu s1mple ve arkadaşları rakibinin seçimi olan ilk haritayı kazanmasını bildi. İkinci haritada 30 skor alan Grim haritayı Complexity’e getirdi ve seri karar haritasına uzadı. Karar haritasında s1mple tecrübesi konuştu ve 2-1’lik skorla NAVİ ilk bileti kapan takım oldu. Grim toplamda 73 skor aldığı seriden boynu bükük döndü.

2. Maçta Danimarka organizasyonu, Dünya 1 numarası Heroic ile Alman organizasyonu BIG karşı karşıya geldi. Kendi haritası Vertigo’da varlık gösteremeyen BIG 16-3’lük skorla ağır yara alsada rakibinin haritasını kazanarak seriyi 1-1’e getirdi. Seri genelinde güzel performans sergileyen stavn karar haritasında da performansını devam ettirdi ve Heroic 2. biletin sahibi oldu.

3. Maçımızda seyir zevki yüksek bir karşılaşma oynandı. OG ve Astralis arasında geçen seride ucu ucuna giden haritalar, uzatmalar ve insanüstü performanslar vardı. Astralis kendi seçimi haritayı 16-14’lük skorla kaybetti. blameF’ın aldığı 24 skor yeterli olmadı. Serinin ikinci haritasında skor yine aynıydı fakat kazanan taraf değişti. Astralis, OG oyuncusu flameZ’in 33 skor aldığı haritada kazanmayı bildi ve seriyi karar haritasına götürdü. Karar haritasında Rus oyuncu degster 35 skor aldı fakat OG haritayı uzatmalarda kaybetti. Astralis 2-1’lik sonuçla son biletin sahibi oldu.

BLAST Premier Srping Final İçin Mücadele Devam Ediyor

Son iki takım için 1 Avrupa elemesi ve 1 Amerikan elemesi oynanacak. Bu turnuvada yükselme başarısı göstermeyen BIG, OG ve NIP BLAST Spring EU Showdown’da, Complexity, Liquid ve Evil Geniuses ise BLAST Spring AME Showdown’da iddialarını sürdürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir