mix

Dr Disrespect, Epic Games’i yerden yere vurmaya devam ediyor

Dr Disrespect bir kez daha Epic Games’i yerden yere vurdu. Fortnite World Cup elemeleri sırasında ünlü yayıncı şirketten “gereğinden fazla abartılmış geliştirici ekip” olarak bahsetti.

‘Dr Disrespect vs Epic Games’in kısa bir tarihi

Twitch’in üç milyondan fazla takipçisiyle en büyük yayıncıları arasında yer alan ünlü yayıncı, söz konusu eleştiri ise, hiçbir zaman kişisel çıkarlarını ya da menfaatlerini hesaba katarak sivri dilini törpülemeye kalkışmadı.

Bu sebeple yayıncı, adeta oyunlarda sergilediği metodu, hoşlanmadığı şeyler için de uygulamaya başladı: “Taktik maktik yok bam bam bam.”

Ünlü yayıncı sürekli olarak oyun geliştiricilerini hedef alıyor, bundan nasibini Epic Games de geçmiş zamanlarda birçok kez almıştı.

Fortnite’daki problemleri son zamanlarda sıkça eleştiren yayıncı, Epic Games’in bu problemleri çözüme kavuşturmadığı için firmaya adeta savaş açtı. Ama yine de şunu söylemeliyiz, Epic Games bu eleştirilerin ünlü bir hedefi sadece. Bir menfaat çarpışması yok.

Doktor’un Twitter üzerinden Epic Games’e karşı yaptığı trash talk

Ünlü yayıncının son eleştiri vakası Twitter üzerinde Epic Games’e karşı vuku buldu. Nam-ı diğer Doktor, birçok kez birlikte Fortnite oynadığı arkadaşı Tfue’nun, Fortnite World Cup elemelerindeki performansını izlerken Twitter üzerinden söz konusu oyun firmasını eleştirdi.

Ünlü yayıncı eleştirisini şöyle dile getirdi: “Tfue’nun bu elemelerdeki killerini izlemeye çalışıyorum, ancak Kuzey Carolina’dan gelen bu geliştiricilerin bir avuç mavi topu izlemenin daha eğlenceli olduğunu düşünüyor.”

FaZe Clan’ın ünlü oyuncusu Tfue ise bu tweeti kendi hesabında paylaşarak Doktor’a destek vermiş bulundu. Bilindiği üzere FaZe Clan’ın ünlü oyuncusu da Fortnite World Cup’tan sonra rekabetçi turnuvalara bir daha katılmayacağını Twitch üzerinden yaptığı bir yayında dile getirmişti.

Tfue’dan Doktor’a destek!

Anlaşılan o ki bu aralar Fortnite oynamakla meşgul birçok yayıncı sinir harbi yaşıyor. Her ne kadar bu oyundan yüksek miktarda para kazansalar da, yayıncılar ve profesyonel oyuncular yavaş yavaş Epic Games’i karşılarına almaya başladılar.

Fortnite hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir