Counter-Strike: Global Offensive mix

Eternal Fire Son CS:GO Major’u İçin Sahnede

Dünya Sıralamasında 20 numarada yer alan Eternal Fire uzun bir aradan sonra tekrar sahneye çıkıyor. BLAST Paris Major 2023 için slot arayan temsilcimiz Europe RMR B grubunda mücadele edecek. Temsilcimiz ilk maçına Avrupa takımı Ninjas in Pyjamas ile karşılaşacak. 3 galibiyet almamız halinde Major‘e katılma hakkına sahip olacağız. BLAST Paris Major 2023 son CS:GO Major‘u olacak.

BLAST.tv Paris Major 2023 Europe RMR A Grubu

A grubu bazı takımlar için hayal kırıklığı olsada mucizevi yükselişleride içinde barındırdı. NAVI ve fnatic‘in rahat tamamladığı gruptan IEM Rio Major ’22 şampiyonu FaZe çıkamadı. Henüz 2 ay önce kurulan Into the Breach takımı ise Paris‘te Legends aşamasında mücadele edecek. Eternal Fire‘ın belası BNE ise Legend aşaması için GamerLegion ile verdiği mücadeleyi 2-1 kazanarak adını Legend aşamasına yazdırdı.

Temsilcimizin Mücadele Edeceği Grup

Temsilcimizin mücadele edeceği B grubu A grubuna göre çok daha zorlu bir grup. Dünya bir numarası G2 ve Dünya 3 numarası Heroic‘in yanında son zamanların yükselişte olan Cloud9, ENCE ve Vitality gibi takımlarıda barındırıyor. Dünyanın en iyi 30 takımından 13 tanesine barındıran grupta temsilcimiz açılışı NIP karşısında yapacak.

Turnuva Formatı

İlk iki maçın BO1 formatında oynandığı turnuvada kalan maçlar BO3 formatında oynanmakta. Yükselme potasına girmek için 3 galibiyet almak gereken turnuvada Legend aşamasına kalmak için ilk 4’te bitirmek gerekiyor.

İlk Rakibimiz NIP

Son Major’de, IEM Rio Major 2022‘de mücadele eden NIP, grup aşamasında 3 maçını da kaybederek turnuvayı sonuncu sırada tamamladı. Dünya 21 numarasında, temsilcimizin bir numara arkasında yer alan NIP son olarak IEM Dallas 2023 Europe Closed Qualifier mücadelesinde 2-0’lık OG galibiyeti ardından Cloud9 ve fnatic‘e 2-1 yenilerek hem turnuvaya veda etti hemde katılma şansını kaybetti.

Eternal Fire son CS:GO Major mücadelesine hazır. Temsilcimizin Kopenhag’dan ülkemize Major hakkını kazanıp dönmesini temenni ediyoruz. EF‘ye bu zorlu mücadelesinde başarılar diliyoruz.

ESL Pro League Season 17 Şampiyonu FaZe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir