mix

Fortnite turnuvalarından en çok para kazanan 20 oyuncu

Fortnite World Cup elemeleri 13 Nisan’da başlıyor. Turnuvada toplam 30 milyon dolar dağıtılacak. Ama öncesinde gelin hep beraber bu oyundan en çok parayı kim kazanmış bir bakalım.

Fortnite, espor dünyasına yeni katılmış bir battle royale oyunu olabilir. Lakin organize ettiği turnuvaların ödül havuzlarındaki para miktarı birçok büyük oyunu geride bırakıyor.

Hakikaten de oyun şu aralar aldığı güncellemeler sebebiyle her ne kadar çok eleştirilse de, turnuvalarda dağıttığı para miktarları hemen herkesin ağzını açık bırakıyor. Üstelik bu turnuvaların neredeyse hepsi herkese açık oluyor, örneğin Fortnite World Cup gibi. Yani 30 milyon dolarlık ödül havuzundan kendi payına düşeni almak için iyi oyuncu olman ve turnuvaları sıkı bir şekilde takip etmen kafi.

Fortnite World Cup 2019’a nasıl katılacağını öğrenmek istiyorsan aşağıdaki videodan öğrenebilirsin.

Gelin dünya kupası öncesi, bu oyundan turnuvalar sayesinde en çok parayı kimler kazanmış bir bakalım.

Listenin başında elbette FaZe Clan oyuncuları Turner ‘Tfue’ Tenney ve Dennis ‘Cloak’ Lapore geliyor. İkili turnuvalardan sadece 12 ayda toplam 400.000$ dolar kazandı. Ama yine de onlardan daha iyi bir “money maker” var. O da Ghost Gaming’in ünlü oyuncusu Timothy ‘Bizzle’ Miller. Oyuncu turnuvalardan 500.000$ doları cebine indirdi bile.

Şu an oyunun en popüler oyuncusu olan Tfue, yaklaşan Fortnite World Cup ile birlikte muhtemelen birinciliği Bizzle’dan tekrar alacak.

Turnuvalardan en çok para kazanan 20 oyuncu listesi, 12 Nisan 2019 tarihi itibariyle aşağıdaki gibidir.

Görsel kaynağı: https://www.dexerto.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir