mix VALORANT

FUT Esports VCT 2023: LOCK//IN São Paulo’da Sahneye Çıkıyor!

VCT 2023: LOCK//IN São Paulo’da Omega grubu mücadeleleri devam ediyor. Bugün temsilcimiz FUT Esports sahneye çıkıyor. Temsilcimiz ilk maçında Rex Regum Qeon ile karşılaşacak. Karşılaşma saat 23.00’de oynanacak.

Rex Regum Qeon’u Tanıyalım

Bir Endonezya takımı olan ekip turnuvaya Pasifik bölgesinden katılıyor. Asya-Pasifik bölgesindeki sıralamada kendine 36. sıradan yer bulan ekip en son maçına 85 gün önce çıktı ve kaybetti. Takım 3 Endonezyalı ve 3 Flipinli oyuncudan oluşuyor. RRQ tarihinde ilk defa yerel lig haricinde, uluslararası bir turnuvada boy gösterecek.

FUT Esports Ne Durumda?

Temsilcimiz RRQ karşısında favori konumda. Yerel ligi kazandıktan sonra yükselişini sürdüren ve VRL 2022’yi kazanan temsilcimiz başarıları sayesinde partner takım olmuştu. En son Red bull Home Ground turnuvasında mücadele eden ekibimiz maalesef turnuvada harita kazanamadan elenmişti. Temsilcimiz bugün RRQ’yu yenmesi halinde bir sonraki turda 100 Thieves – EDward Gaming galibi ile oynayacak.

MrFaliN

FUT Esports Oyuncusu Muj Yok

6 oyuncudan oluşan ekibimizde kimin oynamayacağı tartışmaları sürüyorken tecrübeli oyuncu Serhat ”Muj” Yüksel bir tweete verdiği yanıtla AtaKaptan’ın kendisi yerine oynayacağını bildirdi. Thunderbolts Gaming’den bu sezon transfer edilen Smoke oyuncusu akşam karşılaşmada boy gösterecek.

EMEA Bölgesindeki Başarısızlık

Turnuva başlamadan önce favori gösterilen EMEA bölgesi maalesef şu ana kadar olumsuz bir görüntü çizdi. Alpha grubunda mücadele eden BBL, KOİ, Karmine Corp, Giants Gaming ve Team Heretics yarı final göremeden elenmişti. Dün ise EMEA bölgesinin süper takımlarından Team Liguid Pasifik ekibi Team Secret karşısında harita alamadan kaybetti ve turnuvaya veda etti. EMEA bölgesinin son 4 takımı olan NAVİ, FUT, FNATIC ve Team Vitality için baskı artıyor.

BBL Esports Ne Yaptı?

Temsilcimiz BBL ise son Dünya 3.’sü DRX’e 2-1 kaybedip elenmişti. Dün oynanan maçta ise temsilcimiz cNed’in takımı Natus Vincere, Sergio Agüero’nun takımı KRÜ Esports’u 2-0 yenerek adını bir üst tura yazdırmıştı. Koç pozisyonunda temsilcimiz salah’ı bulunduran Team Vitality bugün saat 20.00’de Global Esports ile karşılaşacak. Bir başka temsilcimiz Alfajer ise daha zorlu bir rakiple kozlarını paylaşacak. FNATIC kadrosunda oynayan Adanalı genç temsilcimiz VALORANT tarihinin ilk Dünya şampiyonu Sentinels karşısında başlangıç yapacak.

Alpha grubunu ilk iki sırada tamamlayan DRX ve LOUD kalan iki biletin sahiplerini bekliyor. Bu biletlerden birisinin temsilcimizin olmasını istiyoruz. Temsilcimize bu zorlu mücadelede başarılar diliyoruz. Bizleri gururlandırıp geleceklerine canı gönülden inanıyoruz.

BBL – DRX Maçının Hikayesi 

FUT Esports Watch Party Düzenliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir