mix VALORANT

FUT Esports VCT: EMEA’da Durdurulamıyor

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi, oynanan 3. hafta maçlarıyla devam ediyor. Temsilcilerimizden FUT Esports dün 3. hafta maçından galibiyet ile ayrıldı. Temsilcimiz KOI karşısında dominant bir oyunla kazanan taraf oldu. Bu sonuçla FUT Esports ligde Fnatic‘in ardından 2. sırada yerini korudu.

FUT Esports – KOI

Temsilcimizin Lotus performansını gören EMEA takımları artık Lotus‘u banlıyor olsada yeni bir kale ortaya çıktı. Icebox tercihinde bulunan FUT‘a karşılık KOI tarafından Ascent tercihi geldi. Karar haritası ise Haven oldu.

1.Harita – Icebox

VCT:EMEA | FUT vs KOI
VCT:EMEA | FUT vs KOI | Icebox

Temsilcimiz kendi seçimi olan haritaya kötü bir giriş yaptı. Tabanca roundunu vererek haritaya 2-0 geride başlayan FUT ilk satın alma roundunu verince skor 0-4’e kadar geldi. Bu süreçten sonra 6 roundluk seri kazanan temsilcimiz skoru 6-4’e getirdi. İlk yarının kalan sürecinde KOI sadece 1 round alabildi ve temsilcimiz açılışını kötü yaptığı haritanın ilk yarısına 7-5 önde girdi. İkinci yarıda tabancayı alan temsilcimiz 9-5’e kadar getirdi skoru. İlk satın alma roundunu rakibinden çalan FUT sonraki roundda rakibine Eco verdi. Verdiği bu eco ikinci yarıda KOI‘nın kazandığı tek round oldu ve temsilcimiz ilk haritayı 13-6 kazanarak seride 1-0 öne geçti. Temsilcimizde qw1‘nin aldığı 24 skor haritanın kazanmasına en büyük yardımcımız oldu.

2.Harita – Ascent

VCT:EMEA | FUT Esports vs KOI
VCT:EMEA | FUT vs KOI | Ascent

KOI kendi seçimi haritaya ilk haritada olduğu gibi güzel bir giriş yaptı. Tabanca ve ilk satın alma roundunu kazanan KOI 3-0’lık başlangıç yaptı. Eco roundda qw1‘nin harika performansı ile Ascent haritasında ilk roundunu alan FUT 1 round daha kazanarak skoru 3-2’ye getirdi. FUT‘un iki roundluk serisine KOI‘den 2 roundluk seri gelince skor 5-2’ye kadar geldi. Karşılıklı alınıp verilen 1 round sonrası FUT ilk yarının son 3 roundunu kazanarak ilk yarıyı 6-6 berabere kapattı. Haritanın ikinci yarısına yine kaybedilen tabanca ile başlayan temsilcimiz 8-6 geriye düştü. Verilen bu roundun ardından temsilcimiz 6 round kazanarak skoru 12-8’e kadar getirdi. KOI bir roundu temsilcimizden çalsa da FUT haritayı 13-9 ile kapattı ve seriyide 2-0 kazanarak yükselişine devam etti. qw1 bu haritada da aldığı 28 skorla fark yaratan faktör oldu. Ayrıca bu haritada AtaKaptan tarafından gelen Raze tercihi herkesi şaşırttı.

Bu sonuçla FUT Esports ligde 4. maçında 3. galibiyetini almış oldu.

Galatasaray Espor Female Hile İddiasından Aklandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir