FUT Female mix VALORANT

FUT Female Game Changers ‘ı 2. Sırada Tamamladı

Game Changers 2023 Stage II: EMEA‘da FUT Female rüzgarı esti fakat sonunu getiremedi. Temsilcimiz finale kadar geldi fakat ilk Game Changers şampiyonu G2 Gozen‘e boyun eğdi. G2 Gozen bu sonuçlarla birlikte iki Game Changers‘ı kazanmış oldu ve iki finalde de Türk takımlarını elemiş oldu. Lig aşamasında B grubunda 4-3 ile 4. sırada tamamlayan FUT Female play-off mücadelesine Lower’dan başladı. İlk turda rakibi Tiger Anonymo‘u 2-0 ile geçen FUT ikinci turda Türk derbisinde BBL Queens ile karşılaştı. Grup aşamasında 2-1 yenildiği rakibini bu sefer 2-1 yenen FUT Female büyük bir sürprize imza attı. Grup aşamasını 7-0 ile kapatan ve son Game Changers ikincisi olan BBL Queens bu sonuçla turnuvaya veda etmiş oldu. Bir sonraki turda Odd 1 OUT ile karşılaşan FUT Female rakibini 2-1 ile geçti ve adını kaybedenler finaline yazdırdı. Temsilcimiz schnellÆ‘in takımı Acend Rising‘e rakip olan FUT Female rakibini 3-0 ile sildi geçti ve bu sonuçla birlikte son şampiyon G2 Gozen‘in rakibi oldu.

FUT Female – G2 Gozen

Best of 5 formatında gerçekleşen G2 Gozen tarafından Fracture ve Pearl tercihi gelirken temsilcimizden Lotus ve Haven tercihleri geldi. Karar haritası ise Split oldu.

1. Harita – Fracture

G2 Gozen kendi haritasına tabanca roundunu alarak 2-0 ile başladı. FUT Female 3. roundu alsa da ilk silahlı round G2 Gozen‘e gitti. Sonraki 5 roundun 4’ünü kazanan FUT durumu 5-4’e getirdi ve haritada ilk kez öne geçti. İlk yarının kalan 3 roundu ise son şampiyon G2‘ya gitti ve ilk yarıya 7-5 G2 üstünlüğü ile girildi. İkinci yarıda ise bambaşka bir FUT vardı. İknci yarıya 6 roundluk seri ile giren temsilcimiz skoru 11-7’ye getirdi. G2 Gozen temsilcimizin 6 roundluk serisine 5 roundluk seri ile karşılık verdi ve 11-12 öne geçmeyi başardılar fakat FUT Female son roundu kazandı ve ilk haritayı uzatmalara taşıdı. Uzatmalarda hata yapmayan G2 Gozen kendi haritasını 14-12 ile kapattı ve seride 1-0 öne geçti. G2 adına sarah aldığı 24 skorla takımının en iyisi olurken FUT Female‘de Julis‘in aldığı 23 skor harita için yeterli olmadı.
FUT Female

2. Harita – Lotus

FUT Female kendi haritasında Tabanca roundunu ve devamındaki 3 roundu alarak başlayan G2 Gozen bir anda 4-0’ı buldu. Mola sonrası seriyi durduran FUT durumu 4-1’e getirse de G2 yine 4 roundluk seri yakaladı ve skoru 8-1’e getirdi. İlk yarıda kalan 3 roundun ikisi FUT Female‘a gitti ve ilk yarıya 9-3 G2 Gozen üstünlüğü ile girildi. Temsilcimiz haritanın ikinci yarısına tabanca roundunu alarak başladı ve skoru 9-5’e getirdi. İlk silahlı roundu G2 alsa da FUT devamındaki roundu aldı ve skor 10-6 oldu. G2 Gozen bu noktadan sonra hata yapmadı ve 3 roundu kazanarak Lotus haritasını 13-6 ile kapattı. Bu sonuçla birlikte seriyi 2-0’a getiren G2 Gozen‘de Glance aldığı 19 skorla haritanın yıldızı olurken Lyda‘nın aldığı 18 skor yeterli olmadı.

FUT Female

3. Harita – Pearl

FUT Female rakibinin haritasına güzel bir başlangıç yaptı. Tabanca roundunu alarak 2-0 önde başlayan FUT Female ilk silahlı roundu verse de sonraki iki roundu yine kazandı ve haritaya 4-1 ile giriş yaptı. İlk yarının kalan 7 roundu karşılıklı olarak gitti geldi ve ilk yarı 8-4 FUT Female üstünlüğü ile kapandı. ikinci yarıya G2 Gozen fırtına gibi başladı. 5 round kazanarak skoru 9-8’e getiren G2 Sonraki iki roundu kaybetti ve temsilcimiz 10-9 ile tekrar öne geçti. 20. roundu kazanan G2 Gozen bir daha round kazanamadı ve FUT Female rakibinin haritasını 13-10 önde tamamladı. Temsilcimizde Smurfette‘nin aldığı 27 skor haritanın kazanılmasında büyük rol oynadı.

FUT Female

4. Harita – Haven

Temsilcimiz FUT kendi seçimi haritası olan Haven’a çok kötü bir başlangıç yaptı. 7 roundluk bir seri yakalayan G2 Gozen ilk yarı sonuna kadar sadece 2 round kaybetti ve ilk yarıya 10-2 ile önde girdi. İkinci yarıda tabanca roundunu alarak skoru 12-2’ye getiren G2 ilk silahlı roundu kaybetti ve skor 12-3’e geldi. 16. roundu kazanan G2 4. haritayı 13-3, seriyi ise 3-1 kapattı ve Game Changers 2023 Stage II: EMEA‘da şampiyon yine değişmemiş oldu. G2 Gozen adına mimi aldığı 19 skorla haritanın yıldızı olurken temsilcimizde julis‘in aldığı 11 skor harita için yeterli olmadı.

FUT Female

Detaylı Dusan Tadic Analizi | Football Manager 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir