mix Oyun

Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch var mı?

Oyunda savaş, keşif ve bulmaca çözme gibi kapsamlı içerikler yer almaktadır. Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch, Harry Potter kitaplarındaki popüler bir spor oyunu olmasına rağmen oyun içerisinde öncelikli bir içerik olmayacaktır. Avalanche ve WB Interactive Entertainment tarafından Quidditch’in Hogwarts Legacy’ye dahil edilmesine ilişkin yapılan açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch var mı?

Quidditch Hogwarts Legacy’de yer almayacak. Oyunun web sitesindeki resmi SSS bölümünde bu durum teyit edilmiştir. Resmi SSS’de ayrıca Quidditch oynanmamasına rağmen “gezi için süpürge uçuşu ve süpürge yarışı mücadelelerinin oyunun bir parçası olduğu” belirtiliyor. Oyuncular, süpürgeler ile Hogwarts Kalesi yakınındaki hem yeni hem de ünlü yerleri keşfetmek için uçacak.

  • Q: Is Quidditch playable in Hogwarts Legacy?
  • A: Quidditch is not playable in Hogwarts Legacy. However, broom flight for traversal and broom race challenges are part of the game. Players can also fly brooms to explore new and familiar locations surrounding Hogwarts Castle.

Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch oynamayı uman pek çok hayran bu durum karşısında hayal kırıklığına uğrayacaktır. Bununla birlikte, oyunun keşif, savaş, çözüm bekleyen bulmacalar ve üniversite hayatını yaşamak açısından çok şey var. Bu yüzden sizi meşgul edecek bir şeyiniz olacaktır.

Hogwarts Legacy, Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling’in son zamanlarda internette bir dizi transfobik yorumda bulunması nedeniyle, yapımı boyunca büyük eleştiriler aldı. Avalanche, J.K. Rowling’in Hogwarts Legacy’nin yapımında  “kişisel olarak yer almadığını” belirtti. Buna rağmen, “ekibi” ve yazarın orijinal eserlerine dayanan yeni deneyimler yayınlamakla görevli bir Warner Bros. bölümü olan Portkey Games ile işbirliği yapıyor. Her ne kadar şu anda bilinmese de, oyunun yazarın orijinal eserlerine dayandığı düşünüldüğünde, satışından telif ücreti alması muhtemeldir. Şimdi, Hogwarts Legacy içerisinde Quidditch mevzusu dışındaki gelişmelerden de bahsedelim.

Harry Potter ve J. K. Rowling

J.K. Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisi, genç bir büyücü olan Harry Potter’ın okul hayatını ve öğrenimini anlatıyor. Seri, ilk olarak 1997 yılında yayınlandı ve sonrasında altı tane devam kitabı yayınlandı. Kitaplar, büyücülük dünyasının gizemlerini ve sırlarını keşfeden Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger’ın maceralarını anlatıyor. Kitaplar, genç okuyucular için yazılmış olsa da, yetişkin okuyucular tarafından da severek okunuyor. Seri, sinema filmleri ve oyunlar da yapılmıştır ve hala popülerliğini koruyan bir kültür fenomeni haline gelmiştir.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir