mix

Overwatch ve Diablo, Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak

Activision Blizzard firmasının oyunları Overwatch ve Diablo, TV dizisi haline getiriliyor. Firmanın TV ve film bölümü başkanı Nick van Dyk animasyon serisinin yolda olduğunu açıkladı.

Warcraft III, StarCraft, World of Warcraft, Hearthstone ve Diablo gibi dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip birçok oyunun üreticisi olan Blizzard Entertainment, kendi sektörünün önde gelen şirketlerinden birisi konumunda.

Özellikle World of Warcraft için ürettiği klipleriyle beğeni toplayan şirket, 2016 yılında uzun yıllardır planladığı Warcraft filmini vizyona sokmuştu. Yönetmen koltuğunda World of Warcraft’a olan tutkusuyla bilinen Duncan Jones’un oturduğu Warcraft filmi, her ne kadar oyun kullanıcıları tarafından takdir görse de geri kalan kesim tarafından pek beğenilmemişti.

Büyük umutlarla yola çıktığı ilk denemesinde istediği başarıyı yakalayamayan Blizzard, şimdi nispeten daha küçük bir projeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Konu hakkındaki sızıntılara göre, Diablo serisi yaş sınırına sahip bir anime şeklinde Netflix’te yayınlanacak. Bu tür içerikler, R-Rated olarak adlandırılıyor. Castlevania adlı TV şovu da buna örnek olarak sunulabilir.

Animasyon şeklinde yayınlanması planlanan Overwatch serisi hakkında da bazı sızıntılar mevcut. Netflix konu hakkında açıkça belirtmese de Diablo’dan farklı olarak online yayınlar şeklinde bir içerik üretmeye istekli görünüyor.

Oyunlarındaki niceliksel azlık bir kenara bırakılırsa, Blizzard daima kaliteli sinema ve TV içerikleriyle de öne çıkan bir platform olarak biliniyor. ( Warcraft 3’ü elbette dışarıda tutuyoruz ;)) Overwatch ve Warcraft benzeri oyunlarda geliştirdikleri hikaye ve görselliklerle hala takdir toplamaya devam ediyorlar.

Geçen yılın başlarında Riot Games de bu pazara Arcane:Animated ile giriş yapmıştı. Valve ise hala bu sektöre giriş yapmadı. Endüstri trendleri de göz önüne alındığında, Dota2 kahramanlarından oluşan bir TV serisi ile bu alana giriş yapacağını düşünmek, pek de hayalperestlik sayıllmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir