mix

Shroud, Mixer’da bir milyon takipçiye ulaşan ikinci yayıncı oldu

İnternet aleminin yıldız yayıncılarından Michael “shroud” Grzesiek, Mixer’da bir milyon takipçiye ulaşan ikinci isim oldu. Ünlü yayıncı yeni geçtiği platformda da büyük kitlelere ulaşmaya devam ediyor.

Ekim 2019’da, Ninja gibi dev bir isimden sonra shroud’un da Microsoft’un yeni canlı yayın platformu Mixer’a geçmesi çok ses yaratan bir gelişme oldu. Bu gelişmelerle birlikte Mixer da diğer yayın platformlarına karşı elinde olan kozlarını kullanıyordu.

O günden bu güne bu iki dev isim düzenli olarak Mixer’da yayın yapmayı sürdürdü. Bu süreçte bazı dönemlerde biraz takipçi sayısında düşüş yaşasa da eski CS:GO profesyonel oyuncusunun her zaman hitap ettiği kitle çok büyük sayılara ulaşıyordu. Ve sonunda da, kendisi gibi bir başka içerik üreticisi olan Ninja’dan sonra Mixer platformunda bir milyon takipçiye ulaşan ikinci isim oldu.

Shroud’un Ninja’yla arasındaki minik rekabette sadece iki milyon takipçilik bir fark var. Ninja da aslında üç milyon takipçiye ulaşmak için gün sayıyor. Bu kadar gelişmeye rağmen shroud hala Twitch’teki takipçi sayısından çok geride. Ünlü yayıncı, Twitch’te birkaç yıldır yaptığı tam zamanlı yayınlar sonucu yedi milyon aboneye sahip olmuştu. Aslında yayıncı da neden Mixer’a geçince izlenmelerinin ve takipçilerinin düştüğünün farkında. Yayıncının açıklamalarına göre kitlesinin hala çok büyük bir kısmı onun yayıncılığı bıraktığını düşünüyor ve hala Mixer’a geçiş yaptığının farkında değil.

Her ne kadar takipçi sayısında bir düşüş görülse de, içerik üreticisinin hala çok büyük bir kesime hitap ettiği kesin.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir