VCL TR:Bİrlik Ligi Şampiyon Digital Athletics mix VALORANT

VCL TR:Birlik Ligi Split 2 Şampiyonu Digital Athletics!

VCL: Türkiye Birlik Ligi Play-off’ları Final sonucunu ve serinin özetini haberimizde bulabilirsiniz.

Dokuz Türk espor kulübünün VALORANT kadrolarının yarıştığı VCL:Birlik Ligi Split 2’de lig heyecanı Play-off’lar ile devam ediyor. Şampiyonluk karşılaşması, ligin grup aşamasını ikinci bitirmiş olan S2G Esports ile lig aşamasını altıncı olarak tamamlayan, son anda play-off’lara kalan Digital Athletics arasında oynandı. Final, diğer maçların aksine BO5 olarak oynandı. S2G Esports finallere Papara SuperMassive’i ve Galatasaray Esports’u kaybedenler grubuna yollayarak ana ağaçtan geldi. Digital Athletics ise Papara SuperMassive’e kaybederek kaybedenler ağacına düştü. Kaybedenler ağacında ise sırayla Fire Flux, Galakticos ve Galatasaray Esports’u eleyerek finallere geldi. Enes Batur ve birçok içerik üreticisi de ESA Arena’ya seriyi izlemeye gelirken; KendineMuzisyen, 2xCI watchparty yayınları ile heyecana dahil oldu.

VCL: Türkiye Birlik Ligi Split 2 Play-off’ları Final Sonuçları:

Digital Athletics – S2G Esports

Bir tarafta finallere kalması kesin bakılan S2G diğer tarafta ligde beklenileni gösteremeyen ama play-off’larda unutulmayacak maçlar oynayan Digital Athletics. Ama sadece birisi şampiyon olabilir. Sadece birisi kupayı kaldırabilir, hangisi olacak? Seri BO5 oynandığı için maçta 3 harita izledik. Seri S2G Esports’un tercihi olan Haven ile başladı. Ardından ikinci harita olarak Digital Athletics’in tercihi olan Lotus oynandı. Seri S2G Esports’un ikinci tercihi olan Ascent’de sonuçlandı ve Digital Athletics VCL: Türkiye Birlik Ligi Split 2 şampiyonu olmayı başardı.

1.Harita: Haven | S2G Esports Tercihi

Digital Athletics rakibinin haritasında tabanca roundunu kazanınca S2G Esports risk aldı ve force atmaya karar verdi. Digital Athletics rakibinin forcesini de yenerek skoru 2-0 yaptı ve S2G Esports’un ekonomisini yok etti. Ekonomisi olmayan S2G’yi Digital Athletics bir kez daha yendi ve haritayı 0-3 açtı. S2G Esports ilk satın alma roundlarında Digital Athletics’i durdurdu ve skoru 1-3 yaptı. Ardından 6 round boyunca Digital Athletics’i kitledi ve skoru 7-3’e kadar getirdi. Digital Athletics son iki roundu kazanmayı başardı ve ilk yarı 7-5 bitti.

Digital Athletics ikinci yarıda serisine devam etti. Tabanca roundunu kazandı ve üzerine 3 roundluk bir seri ekledi ve skor 7-9’a geldi. S2G Esports iki roundla cevap vererek skoru  9-9’da eşitledi. Digital Athletics yine 3 roundluk bir seriyle karşılık vererek harita rounduna ilk ulaşan taraf oldu. S2G Esports bir round ile cevap versede Digital Athletics son roundunu almayı başardı ve haritayı 10-13 kapattı.

VCL TR:Bİrlik Ligi Split 2 Final | DA vs S2G
VCL TR:Bİrlik Ligi Split 2 Final | S2G vs DA | Haven

 

2.Harita: Lotus | Digital Athletics Tercihi

Digital Athletics kendi tercihinde tabanca roundunu almayı başardı ve haritayı 0-2 açmayı başardı. S2G Esports ilk satın alma roundlarında cevap vererek skoru 1-2  yaptı. Digital Athletics sonraki roundu kazanarak skoru 1-3’e getirdi. Sonraki 3 rounduda S2G Esports hanesine yazmayı başardı ve skor 4-3’e geldi. Digital Athletics ise 4 roundluk bir seriyle karşılık verdi ve skor 4-7’e geldi. İlk yarının son roundunu S2G Esports’un kazanmasıyla ilk yarı 5-7 bitti.

Digital Athletics ikinci yarının tabanca roundunu kazanarak skoru 5-9’a getirdi. Üzerine S2G Esports’un satın almasınıda yenen Digital Athletics yine iki roundluk bir seri yakalayarak skoru 5-11 yaptı. S2G Esports bir round kazanarak DA’yı durdurmaya çalışsada Digital Athletics sonraki iki roundu kazanarak haritayı 6-13 skoruyla kapatmayı başardı. Bu şekilde Digital Athletics seriyide 2-0’a getirmiş oldu.

VCL TR:Bİrlik Ligi Split 2 Final | DA vs S2G
VCL TR:Bİrlik Ligi Split 2 Final | S2G vs DA | Lotus

 

3.Harita: Ascent | S2G Esports Tercihi

Üçüncü haritaya geçilirken S2G Esports’da yüzler düşmüştü. Bu, oyuna da yansıdı. S2G Esports ilk yarıda sadece bir kez spike’ı çözmeye başardı. Fraglerde ise S2G Esports ilk yarıda takım olarak 17 skor çıkarabildi yani DA dominasyonunu burada da gösterdi. Haritanın ilk yarısı 11-1 bitti.

Tabanca roundunda S2G Esports farklı bir taktik denedi. Saklanan oyuncuyu görmeyen Digital Athletics bu taktiği yiyerek seride ilk kez tabanca roundu kaybetti. russ 4 skorluk katkısıyla takımına seri boyunca ilk kez kazanılan tabanca roundunu getirdi. Skor bu şekilde 11-2 oldu. Sonraki rounduda S2G Esports sadece bir oyuncularını kaybederek kazandı ve skor 11-3 oldu. 15. round’da russ’ın midden aldığı skor ile round Digital Athletics için sıkıştı. pAura’nın da iki skor almasıyla round bitti. S2G Esports bu şekilde skoru 11-4’e getirdi. 16. round’da skyLeN’ın iki tabanca tekiyle Digital Athletics kolayca roundu aldı ve 12-4 skoruyla harita rounduna ulaşmayı başardı. Bir sonraki roundda S2G Esports, side’ı bilerek verdi ve Killjoy ultisi ile retake oynayarak roundu kazanmayı başardı. Skor, böylece 12-5 oldu ayrıcada Digital Athletics bir kez daha ecoya düştü. DA eco roundunda plant almayı başardı ve bir skor çıkarabildi, skor; 12-6 oldu. Digital Athletics bir kez daha satın alma rounduna geldi ve mola hakkını kullandı. Digital Athletics, satın alma roundunu RieNs’in 1v4’üne kaybetti ve skor 12-7 oldu. Sonraki roundda da yine bir clutch. REAZY 1v3’ü ile takımını 12-8’e getirdi ve Digital Athletics’i yine ecoya düşürdü. Bu iki clutch VALORANT Türkiye tarihine çececek clutchlardı. Rakibini ecoya düşüren S2G Esports o roundu da kazandı ve skoru 12-9 yaptı. Digital Athletics yine satın aldığında ise ulti oyunları ve russ’ın iki operator killiyle S2G Esports yine roundu kazandı ve skoru 12-10’a getirdi. Sonraki roundu yine S2G Esports kazandı ve skoru 12-11 yaptı. Ama uzatmalara götürecek son roundda S2G Esports oyuncularının elleri titredi. Miss shotlar ile S2G Esports roundu kaybetti. Böylece harita 13-11 seri ise 3-0 Digital Athletics lehine sonuçlandı.

VCL TR:Bİrlik Ligi Split 2 Final | DA vs S2G
VCL TR:Bİrlik Ligi Split 2 Final | S2G vs DA | Ascent

 

Bu şekilde VCL TR: Birlik Ligi Split 2 şampiyonu Digital Athletics oldu! İki takımımıza da Ascension mücadelerinde başarılar dileriz.

Diğer VALORANT haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir