VCL:Birlik Ligi Split 2’de İlk Finalist Belli Oldu! mix VALORANT

VCL:Birlik Ligi Split 2’de İkinci Finalist Belli Oldu!

VCL: Türkiye Birlik Ligi Play-off’ları dördüncü gün karşılaşmalarının maç sonuçlarını ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

 

Dokuz Türk espor kulübünün VALORANT kadrolarının yarıştığı VCL:Birlik Ligi Split 2’de lig heyecanı Play-off’lar ile devam ediyor. Play-off’ların dördüncü gününde oynanan iki seride de takımlar final için kozlarını paylaştı. Günün ilk serisinde son maçını kaybeden takım Galatasaray Esports kaybedenler finaline düşerken Digital Athletics rakibi Galakticosu eleyerek kaybedenler finalinde büyük final için çarpışacak.

VCL: Türkiye Birlik Ligi Split 2 Play-off 3.Gün Sonuçları:

  • Galakticos 0-2 Digital Athletics

  • Galatasaray Esports 1-2 S2G Esports 

 

Galakticos – Digital Athletics:

Ligin gerisinden gelerek sonradan toparlayan takımlardan biri olan Galakticos, Play-off’un favorilerinden olan Digital Athletics ile kozlarını paylaştı. Seri iki takım içinde baş başa geçse de kazanan Digital Athletics ekibi oldu. Digital Athletics bu galibiyetle beraber Galatasaray Esports ile büyük final için kozlarını paylaşacak. Seri Bind haritası ile başlarken bu harita Digital Athletics’in tercihiydi. İkinci harita olarak da Lotus seçildi bu harita Galakticosun tercihiydi. Seride karar haritası ise Haven oldu.

 

1.Harita: Split | Digital Athletics Tercihi

Serinin ilk haritasında Galakticos ekibi tabancayı kazanarak haritaya 2-0 önde başladı. Ardından oynanan satın alma roundunu da kazanarak haritanın ilk bölümünü 8-1 gibi ezici bir üstünlükle sürdürdü Digital Athletics seride ivmeyi kırmak amacıyla son 3 roundu da alarak ilk yarıyı 8-4 kapattı. Taraf değişimi ile kendine gelen Digital Athletics ekibi tabanca roundunu kazanarak rüzgarı arkasına aldı ve 5 roundluk bir galibiyet serisi başlattı ve geri dönüşün ateşini yakmış oldu. Galakticos ekibi bu geri dönüşe engel olmaya çalışsa da gücü yetmedi ve haritanın kazananı 13-10’luk skorla Digital Athletics ekibi oldu.

VCL:Birlik Ligi Split 2’de İlk Finalist Belli Oldu!
1.Harita: Split | Digital Athletics Tercihi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Harita: Lotus | Galakticos Tercihi

Digital Athletics rakibinin tercihinde tabanca roundunu alarak haritayı 0-2 açmayı başardı. GAL ekibi ilk silah rounduyla beraber seriye tutunsa da Digital Athletics hemen ardından cevap verdi. Haritanın ilk yarısı karşılıklı al verlerle geçse de ilk yarıyı avantajlı bitiren taraf Digital Athletics ekibi oldu. İkinci yarıda temposunu arttırarak tabanca roundunu ve hemen ardından gelen satın alma roundlarını  kazanarak haritaya ve seriye noktayı koydu.

VCL:Birlik Ligi Split 2’de İlk Finalist Belli Oldu!
2.Harita: Lotus | Galakticos Tercihi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galatasaray Esports – S2G Esports

Ligin favorilerinden olan S2G Esports ligin sonradan toparlayan takımlarından Galatasaray Esports ile karşı karşıya geldi. Seri iki takım içinde kıran kırana  geçse de kazanan S2G Esports oldu. S2G Esports bu galibiyetle beraber VCL: Türkiye Birlik Ligi ‘nin ilk finalisti oldu. Galatasaray Esports ise bu mağlubiyetle kaybedenler grubunun finaline düştü ve büyük finalde S2G Esports’un rakibi olmak için Digital Athletics’e karşı mücadele edecek.

 

1.Harita: Bind | Galatasaray Esports Tercihi

Galatasaray Esports kendi seçimi olan haritaya iyi başlıyor ve tabanca roundunu kazanarak durumu 2-0’a getiriyor. İlk silah roundunu kazansa da devamını getiremeyen S2G ekibi ilk yarıyı kötü geçirdi. Öte yandan Galatasaray Esports için işler yolunda gitti ve ilk yarıyı 9-3’lük skorla önde bitirdi. İkinci yarıda tabanca roundunun kazanılmasıyla ivmeye ortak olan taraf S2G Esports oldu. Aldığı gazla durumu 10-8’e kadar getiren S2G ekibi büyük çaba gösterse de maçta fişi çeken taraf Galatasaray Esports ekibi oldu.

1.Harita: Bind | Galatasaray Esports Tercihi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Harita: Ascent | S2G Esports Tercihi

Serinin ikinci haritasında tabanca roundunda ilk haritada olduğu gibi Galatasaray Esports kazanan ve haritaya 3-0 önde başlayan taraf oldu. Ardından gelen  satın alma roundunu kazanan ve haritaya denge getiren S2G ekibi sonrasında üstünlüğü sağlayamasa da ivmeye ortak olmuş oldu ve ilk yarıyı 6-6 kapattı. İkinci yarıda tabanca roundunu kazanan ve önde başlayan taraf S2G Esports oldu. Ardından gelen satın alma roundunu kaybetse de oyunun kontrolünü elinde tutan ve haritayı kazanarak seriyi uzatmalara götüren taraf 11-13’lük skorla S2G Esports ekibi oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Harita: Haven | Final Haritası

Serinin iki ekip içinde ya tamam ya devam haritası olan Haven’da haritaya iyi başlayan taraf S2G Esports ekibi oldu. Kazandığı tabanca roundunun ardından rüzgarı arkasına alan S2G ekibi 6-0’lık bir seri yakalasa da Galatasaray Esports ekibi seriyi bırakmaya niyetli değildi ve ilk yarıyı 7-5’lik skorla kapattılar. İlk yarıda olduğu gibi tabanca roundunu kazanan ve avantajı elinde bulunduran taraf S2G Esports oldu. Kazanılan tabanca roundundan sonra tekrardan seri yakalayan ekip S2G tarafı olsa da Galatasaray Esports geri dönüşün sinyalini hissettirmeye başlamıştı durumu 11-10’a getiren Galatasaray ekibi elinden geleni yapsa da maçı bitirmedi ve serinin galibi 13-10’la S2G Esports oldu.

3.Harita: Haven | Final Haritası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VCL:Birlik Ligi Split 2’de İki Favori Play-off’lara Veda Etti!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir