mix VALORANT

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 3 Sonuçları!

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 2 maç sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

VCT Game Changers EMEA elemelerinde üçüncü gün tamamlandı. BO3 (best of three) şeklinde oynanan maçların Türk takımları ve Türk oyunculara sahip takımlar için sonuçlar şu şekilde:

Galatasaray Espor Female 0 – 1 Turgutlu Belediyesi Esports Ladies

Ascent: TES Ladies haritaya adeta 4-0 önde başladı. Sonrasında ipleri eline alan Galatasaray, ilk yarıyı 7-5 önde bitirdi. TES Ladies, ilk yarıdakine benzer bir oyunla maçı 10’a 8’e kadar getirdi. Kıran kırana geçen mücadele uzatmalara gitti ve maç TES Ladies‘in 14-12 üstünlüğüyle sonuçlandı.

Fracture: Maçın henüz başında ekrana gelen “Hileci tespit edildi” uyarısıyla birlikte maç yaklaşık 45 dakikalık bir duraklamaya girdi ve sonucunda Galatasaray, 4 oyuncu kalması neticesinde diskalifiye oldu ve TES Ladies Round 4‘e çıkmış oldu. Söz konusu maç hakkındaki haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

FiveTales Espor 0 – 2 EXCEL GC

Icebox: FiveTales Espor ilk iki roundu kazansa da rakibi ilk yarıyı 8-4 önde kapattı. Dengeli başlayan ikinci yarıda temsilcimizin çabaları yeterli olmadı ve harita 13-7 EXCEL GC üstünlüğüyle sonuçlandı.

Lotus:  İlk 8 roundu kazanan EXCEL GC karşısında temsilcimiz güzel bir seri yakalasa da haritada gülen taraf 13-6‘lık skor ile EXCEL GC oldu ve temsilcimiz turnuvaya veda etti.

FUT Jeff 2 – 0 Cannes Esports

Split: FUT Jeff, başından sonuna kadar sürdürdüğü etkili ve güçlü oyunla haritayı 13-2 ile geçti ve seride durumu 1-0 oldu.

Ascent: 9-3 ile geçtiği ilk yarının ardından FUT Jeff kafa kafaya geçen ikinci yarıda 13-7 kazanmayı bildi ve adını bir üst tura yazdırdı.

Pcific Luie 2 – 1 ANYWAY

Ascent: Pcific Luie haritaya istediği gibi başlayamasa da ilk yarının sonunda oyununu oturttu ve yarıyı 7-5 üstünlükle bitirdi. Dengeli geçen ikinci yarıda da istediklerini yapan temsilcimiz, 13-9 ile durumu 1-0′a getirdi.

Pearl: Ortada giden ilk yarının ardından ANYWAY iyi bir oyun sergiledi ve 13-7‘lik skor ile seride durumu eşitledi.

Fracture: Son haritada iki taraf da maçı istediğini belli edercesine küçük seriler yakalayarak kafa kafaya bir ilk yarı geçirdi. Temsilcimiz, savunma tarafında gerçekleştirdiği retake’ler ile haritayı 13-10 kapatarak adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

DenizBank Istanbul Wildcats 2 – 0 WRAITH

Icebox: İlk yarıyısı 6-6  biten dengeli bir haritadan söz edebiliriz. Ancak temsilcimiz Wildcats, saldıranlar tarafında güçlü bir oyun ortaya koyarak 13-8 ile kazanmayı bildi ve skoru 1-0‘a getirdi.

Ascent: 11’e 1 gibi vurucu bir ilk yarı geçiren Wildcats, maçın uzun sürmesine izin vermedi. Rakibini 13-5 ile geçen rakibimiz adını Round 4‘e yazdırdı.

BBL Queens 2 – 0 MAD Lions LAURË

Haven: Round 1’den beri net skorlar alan BBL Queens, istikrarını bozmadı. Maça 2-0 geride başlayan temsilcimiz sonrasında ipleri eline aldı ve yakaladığı seriyle haritayı 13-3 kapatmayı başardı ve seride durumu 1-0‘a getirdi.

Lotus: İlk haritada rüzgarı arkasına alan temsilcimiz, 13-1 gibi net bir harita galibiyetiyle rakibini eledi ve adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

GeeKay Esports Cherry 2 – 0 Next In Line Valkyrie (FF)

Rakibinin turnuvadan çekilmesi sonucunda temsilcimiz jduh‘un yer aldığı GeeKay Esports Cherry otomatik olarak bir üst tura yükseldi.

FOKUS Sakura 2 – 1 BRSH

Icebox: Temsilcimiz rainssa‘nın yer aldığı FOKUS Sakura takımı, 10’a 2 bitirdiği ilk yarının ardından sönük gözükse de 13-8 ile seride durumu 1-0‘a getirdi.

Haven: FOKUS Sakura ilk yarısını 8-4 geride kapattığı karşılaşmada rakibine diş geçiremedi ve 13-8 kaybetmesi durumunda skor eşitlendi.

Ascent: İki tarafın da son derece istekli olduğu haritada bir çok küçük seriye şahit olduk. Maçın sonunda eşitlik bozulmadı ve harita uzatmalara gitti. Haritada gülen taraf 14-12 ile temsilcimizin olduğu FOKUS Sakura oldu ve adını bir üst tura yazdırdı.

Acend Rising 2 – 0 Monarch Trixiria

Lotus: Temsilcilerimiz schnellÆ ve Lateu‘nun yer aldığı Acend Rising, tıpkı Round 2’deki gibi seriye hızlı bir başlangıç yaptı. Haritayı 13-0 gibi ezici bir skorla tamamladı ve seride durumu 1-0‘a getirdi.

Ascent: Acend Rising için ikinci haritanın da farklı olduğunu söylemek güç. Maç boyunca ipleri elinde tutmayı başardılar ve rakiplerini 13-3 ile geçerek bir üst tura çıkmaya hak kazandılar.

KPI Shine 2 – 0 Cerial Killers

Pearl: Temsilcimiz Jiex‘in yer aldığı KPI Shine, bizlere kafa kafaya geçen bir harita izletti. Zaman zaman geriye düştüğü, zaman zaman öne geçtiği karşılaşma uzatmalara gitti. Eşitliğin ancak üçüncü uzatmalarda bozulduğu eşleşmede 16-14 ile kazanan KPI Shine oldu ve seride durumu 1-0‘a getirdi.

Haven: İlk haritadakine benzer bir Haven haritasını yaşadık. İki defa geriden gelerek kazanmayı bilen taraf KPI Shine oldu ve 13-11‘lik skor ile Round 4‘e yükselmeye hak kazandı.

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 3‘te 11 temsilcimizin 9’u Round 4’e, yani son 16’ya kalmaya hak kazandı. Round 4, 8 Nisan Cuma günü 19.00‘da oynanacak. Üst tura çıkmayı başaran tüm temsilcilerimizi tebrik eder, turnuvanın devamında başarılar dileriz.

 

Game Changers hakkında yaptığımız detaylı haberimize buradan ulaşabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir