Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch, Avustralya destek kostümüne sahip olamayacak

Overwatch oyununun geliştiricisi Blizzard, tasarımcılarının çalışmalara devam ediyor olması nedeniyle Avustralya yangınlarına destek için özel bir kostüm geliştiremeyeceklerini açıkladı.

Avustralya’da devam eden yangınlar birçok insanı bağış yapmaya sevk etmişti. Bu çerçevede düzenlenen yardım organizasyonları ve bağış kampanyaları sıkça karşımıza çıkıyor. Hatta Modern Warfare gibi oyunların, bu kampanyalara destek vermek için oyun içi paketler çıkartması da diğer oyunlar için ilham verici oldu.

Birçok Overwatch hayranı da, oyundaki Avustralyalı karakterler Junkrat ve Roadhog için geliştirilecek özel bir kostüm olup olmayacağını merak ediyordu. Bu sayede Overwatch topluluğu da kampanyalara destek vermek için bir yola sahip olacaktı.

Topluluk tarafından ortaya atılan fikirlerden esinlenerek, Overwatch hayranı ve tasarımcı olan Armando Golzalez-Dorta oldukça harika bir İtfaiyeci Roadhog kostümü tasarladı. Bu kostüm, oyunun hayranları tarafından da oldukça beğeni gördü.

Ne yazık ki, Overwatch Contenders Kuzey Amerika Lideri Kayla Glover’a göre, Blizzard firması yangın kampanyalarına destek vermek için özel bir Avustralya temalı kostüm tasarlayacak zamana sahip değil. Bu durum kamuoyunda kötü bir izlenime neden olabilir.

Glover açıklamasında, “ Bu harika olurdu. Ancak bu kadar kısa bir sürede oyun içinde yer alacak bir kostüm yaratılamaz. Bunun planlanması, tasarlanması, test edilmesi ve uygulanması için daha uzun bir zamana ihtiyacımız var. “ dedi. Yine de Blizzard’ın kampanyaya farklı şekillerde bağış yapacağını söyledi.

Overwatch, meme kanseri karşıtı olarak düzenlenen kampanyalara geçmişte destek vermişti. Pink Mercy adındaki kostümle oyun içi olarak bir destek verilmişti ancak bu kostümün ne kadar sürede tasarlanıp uygulandığını bilmek mümkün değil.

Doğrusunu söylemek gerekirse, eğer Overwatch hayranları Avustralya yangın çalışmalarına destek olmak istiyorlarsa bağış yapabilecekleri çok fazla kanala sahipler. Bu konuda Blizzard’ı suçlamak çok da tarafsız bir bakış olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir