Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch Contenders 2019’da mücadele edenler ödüllerini hala alamadı!

Dot Esports’un haberine göre, Overwatch Contenders 2019 turnuvasında yarışan Kuzey Amerikalı oyunculara Blizzard tarafından yapılacak ödemeler aylarca gecikti, bazılarının ise hiç ödenmedi.

Dot Esports’a konuşan bir oyuncu, Ağustos ayınca sona eren 2. sezon için hala ödeme almadıklarını söyledi. Sezon 1’de mücadele eden bir diğer oyuncuysa turnuvanın bitmesinden itibaren 5 ay ödeme almadığını belirtti. Bir başka yarışmacıysa Blizzard’dan ödeme almasının 4 ay sürdüğünü ekledi. Dot Esports, bu oyuncuların isimlerini ne yazık ki gizliyor.

Blizzard, Sezon 2 için yapılması gereken ödemelerin geciktiğini doğruladı ancak sadece ödemelerin %10’luk bir kısmının bu durumdan etkilendiğini belirtti. Blizzard sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Dünya genelinde  Overwatch Contenders’ta yarışan oyuncuların %90’ının ödemesi yapıldı. Geri kalanlar için de bu ay ödeme yapmak için oyuncularla iletişim halindeyiz.” dendi.

“Bu durumun oyuncular için önemli olduğunu anlıyoruz. Ancak Overwatch Contenders organizasyonunun düzenlenmeye başladığı 2017’den beri ödeme süresini önemli ölçüde kısalttık.” diyen Blizzard sözcüsü durumda telaşlanılacak bir şey olmadığını belirtti. Ancak oyuncular, Blizzard ile olan görüşmelerinde cevaplar için uzun süreler beklediklerini belirterek, firmanın şeffaflık anlayışından şikayet ettiler.

Ayrıca sözcü, gelecekte oyuncular ve firma arasında iletişimin daha sağlıklı olarak sürdürülebilmesi için ayrıca personel istihdam edeceklerini söyledi ve bu konunun firma için de önemini belirtmiş oldu. Ödeme ile ilgisi sorunlar espor endüstrisi için yıllardır süregeliyor. Hatırlanacağı gibi Valve, GESC aleyhinde ücret ve ödüllerin ödenmemesi nedeniyle $750,000’lık bir dava açmıştı.

Geç ödeme yapanlar içinde belki de mali yönden en güçlü olan Blizzard’ın bağlı olduğu Activision-Blizzard şirketi, 2019’un üçüncü çeyreğinde açıkladığı 204 milyon dolarlık karıyla yıl boyu toplam 1.28 milyar dolar net gelir elde etti. Sözcünün konuşması son olarak “ Oyuncuların refahı bizler için inanılmaz önemlidir. Ödeme sistemimiz, oyuncuların doğrudan Blizzard’dan kazançlarını almalarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.” Diyerek noktalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir