Overwatch

Temsilcilerimiz Overwatch Dünya Kupası’ndaki son maçında berabere kaldı

Overwatch Dünya Kupası Katowice Elemeleri’nde, F grubunda üçüncü ve son maçına çıkan milli takımımız Singapur’la 2-2 berabere kaldı.

Dünya Kupası Finalleri’ne gitme şansını kaybeden ekibimiz, yine aynı şekilde gruptan çıkma şansı kalmayan Singapur’la karşılaştı. Kıyasıya geçen mücadele sonucunda kazanan olmadı.

Serinin ilk haritası King’s Row olarak seçildi. Takımımız oldukça rahat bir saldırı aşaması geçirdi ve 2 dakika arttırarak tüm pointleri aldı. Defans aşamasına geldiğimizde işler kızıştı. 2. pointe gelene kadar büyük zorluk yaşayan Singapur, overtime sırasında payload’u ikinci pointin neredeyse içine kadar soktu. Ancak temsilcilerimiz tam zamanında yetişip güzel bir savaş çıkardı ve rakibinin 3. pointe geçmesine izin vermeden haritayı sonlandırdı. Durumu da 1-0 lehimize çevirdi.

İkinci harita Lijang Tower oldu. Haritanın ilk raundunu raundunda özellikle Neontears’ın Genji’sini durdurmakta oldukça zorlandık. Buna rağmen yüzdeyi %99’a kadar getirdik. Sonrasında ise pointi kaybettik ve tek bir savaşı kazanıp raundu hemen sonlandırabilecekken bunu bir türlü gerçekleştiremeyip raundu kaybettik. İkinci raundda ise Pharah Mercy kombosunu güzel kullandık ve erkenden capture avantajı elde ettik. Bu sefer ilk raundda yaşadığımız sıkıntıları yaşamayıp point hakimiyetini daha iyi koruduk ve haritada durumu 1-1’e getirdik. Son raundda kazanmaya yine çok yaklaştık ancak pozisyon hatalarımız sebebiyle %99’a getirdiğimiz pointi yine kaybettik ve haritadan mağlup ayrıldık.

Üçüncü harita Horizon Lunar Colony oldu. Turnuva başından beri büyük sıkıntılar çektiğimiz haritada yine aynı sorunlar baş gösterdi. Saldırı aşamasında öncekilere göre daha iyi bir performans ortaya koyup 3 dakika kala son pointi almamıza rağmen defansta elde ettiğimiz bu avantajı hiç iyi kullanamadık ve 5 dakika kala son pointimizi kaybettik. Haritanın overtime’a geçmesinin ardından ilk pointi bile alamadığımız başarısız bir performans ortaya koyduk ve Singapur elindeki zaman avantajını iyi değerlendirip üçüncü haritayı da kazandı ve durumu 2-1’e getirdi.

Son harita milli takımımızın turnuva başından beri en çok varlık gösterdiği Route 66’ti. Saldırı sırası bizdeyken payload’u son pointe kadar ittirip ele geçirdik ve 3 dakika da fazladan zaman bıraktık. Savunmada da çok iyi bir performans ortaya koyarak Singapur’a son pointe dek epey zaman kaybettirdik. Overtime’a kalan maçta yüreğimiz ağzına geldi ve pointe çok az bir miktar kala Singapur, tüm takımımızı bir bir indirip maçı uzatmaya çok yaklaştı. Ancak son anda respawndan kıl payıyla yetişen oyuncularımız savaşı zor da olsa kazandı ve bu haritayı galibiyetle tamamlayıp maçı 2-2 sonlandırdı.

Aslında bir prestij maçı olarak değerlendirebileceğimiz bu karşılaşmanın ardından iki takım da Overwatch Dünya Kupası’na veda etti. Grubumuzdan birinci olarak çıkan takım ise Rusya oldu. Yaşadığı aksiliklere rağmen pes etmeyen ve elinden geleni yapan takımımıza 5Mid ekibi olarak teşekkür ediyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.