Counter-Strike: Global Offensive

ELEAGUE Major’da sahne alacak ilk takımlar belli oldu

Yaklaşmakta olan ELEAGUE Major’da açılış karşılaşmaları belli oldu.

Fnatic ve G2 Esports turnuvanın birinci ayağında karşı karşıya gelecek olan ilk takımlar olarak duyurulurken, organizasyonun açılış maçı büyük bir kitleyi şimdiden heyecanlandırdı.

Söz konusu eşleşme ELEAGUE Major tarafından 5 Ocak’ta CES 2017’de yapılan ön gösterimde duyurulmuştu. Fnatic ve G2 Esports karşılaşmasına ek olarak nispeten yeni bir takım olan OpTic Gaming, tecrübeli Virtus Pro takımı ile karşılacak. Daha sonra ise bu maçlar kadar heyecanlı bir başka karşılaşma da mousesports ve Na`Vi arasında oynanacak. Özellikle Na`Vi’nin geride bıraktığımız 2016 performansının tatmin edici olmaması, karşılamayı daha ilgi çekici hale getiriyor.

22-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvada, dünya üzerindeki en iyi 16 Counter Strike: Global Offensive takımı, büyük ödül olan 1 milyon dolar için birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek. ELEAGUE ve Turner ortaklığıyla Atlanta’da düzenlenecek olan turnuva, yerel olmayan bir şirket tarafından gerçekleştirilen ilk turnuva olacak.

Daha önce ilk elemelerde olduğu gibi ELEAGUE Major’ın ilk aşaması da aynı format içerisinde oynanacak. Bu format sayesinde puanı eşit olan takımlar 5 ayrı roundda birbirleriyle karşılaşacak. Formatın galibiyet oranı yüksek takımlar için daha çekici olması ise klasik grup sistemine göre daha tercih edilebilir kılıyor.

Bugüne kadar Valve tarafından gerçekleştirilen en etkileyici etkinliklerinden biri olan ELEAGUE Major için tüm hazırlıklar tamamlandı. Ancak herkesin merak ettiği bir şey var: Favori takımlar etkileyici performansını devam ettirebilecek mi yoksa yeni gelenlerin yapacağı sürprizler mi olacak? Bekleyip, göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir