League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.6 yaması

Birçok şampiyonun yanı sıra önemli istemci ve kabiliyet güncellemelerinin de yer aldığı League of Legends 7.6 yaması dün gece itibariyle yayınlandı.

League of Legends tarihindeki en büyük güncellemelerden birini alan Galio’nun da aktif hale geleceği yeni yamada, son zamanlarda oldukça ilgi Pug’Maw, Oyuncakton ve Mö Mö Alistar kostümleri de oyuna eklenecek. Öte yandan geçtiğimiz günlerde istemcideki problemlere karşı tasarruf modunu çıkaran Riot Games’in, bu yamayla birlikte modda iyileştirmeye gittiğini görüyoruz. Özellikle şampiyon seçim ekranındaki kasılmaları önlemeye yönelik değişiklikler yapan şirket, son dönemde bazı oyuncularda oluşan mağduriyeti de olabildiğince ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Son olarak, önümüzdeki iki hafta sonu Merkez Kuşatması oyun modunun da devrede olacağını belirtelim.

Şampiyonlar

İlk olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi Galio‘nun bu yamanın çıkışıyla güncelleneceğini hatırlatalım. Şampiyonun yeni yetenek ve kostümlerine buradan ulaşabilirsiniz. Son yamalarda sıkça gördüğümüz Aatrox, 7.6 yama notlarında da ilk sırada kendine yer buldu. Artık pasifi sayesinde tekrar dirildiğinde kan kuyusu dolu olacak şampiyon, bu sırada W yeteneğini yükünü de harcamış sayılmayacak. Yani tam üçüncü vuruşu yapacağınız sırada ölüp tekrar dirildiğinizde, ilk düz vuruşunuz bu güçlendirmeden yararlanmış olacak.

7.5 yamasının ardından Vadi’de görmeye başladığımız devasa Cho’Gath‘ları önümüzdeki dönemde daha da sık görmemiz muhtemel. Zira ultisinden aldığı can bedeli artırılan şampiyonun, bu özelliğinin artık minyonlar üzerinde de 6 kez kullanılabiliyor olması, onu bir miktar daha güçlü hale getiriyor. Öte yandan Fiddlestick‘e ufak bir güçlendirme geldi. Kıyamet Habercisi’nin Q yeteneğinin menzili artırılırken, şampiyon W yeteneğini kullandığı sırada hedefi katlederse yoğunlaşma süresinin kalanı, bekleme süresinde azalma olarak kazanılıyor.

Gnar da bu yamadan nasibini alanlardan biri oldu. Mega Gnar ve Mini Gnar halindeyken sahip olduğu can yenilenme oranları eşitlenen şampiyonun, artık E yeteneği kullandığı sırada başka bir yeteneği sıraya alması da mümkün olacak. Bunun yanında Miss Fortune‘un Q yeteneğinin hasarında iyileştirmeye gidildi. Orianna, E yeteneğini kullandığı takım arkadaşı öldüğünde topunu geri kazanmıyor. Top bundan sonra arkadaşının öldüğü yere düşecek.

Son olarak iki nişancıda değişikliklere gidildi. Bunlardan ilki olan Quinn‘in R yeteneğinin hasarı ciddi oranda azaltıldı. Ayrıca şampiyon altıncı seviyeden sonra öldüğünde ultisi aktif halde doğacak. Öte yandan Varus’un maraz tetikleyen Q yeteneğinin bekleme süresi iadesi, şampiyonun sahip olduğu bekleme süresindeki azalmaya bağlı olarak ortaya çıkmıyor.

Kabiliyetler

Kumandanın Kan Hırsı,  artık saldırı gücüne bağlı olarak can çalma yerine can yenileme sağlıyor. 1-18. seviyelerde %1-50 oranında can çalma sağlayan kabiliyet, artık 1-18. seviyelerde toplam saldırı gücünün %3-40 kadarı can yeniliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir