League of Legends

Team Aurora, BAUSuperMassive’in galibiyet serisine son verdi

Günün son karşılaşmasında Team Aurora, lider BAUSuperMassive’in 19 maçlık galibiyet serisine son verdi.

Şampiyonluk Ligi’nin yenilgisiz lideri BAUSuperMassive, haftanın son mücadelesinde yükseliş trendindeki Team Aurora ile karşılaştı. Profesyonel arenada 8.4 yamasının etkilerini görmeye başladığımız haftada GBM de en sevdiği şampiyonlardan olan Orianna’yı arka raflardan çıkardı. BAUSuperMassive’in Ornn, Sejuani, Orianna, Kalista, Tahm Kench kompozisyonuna Team Aurora Cho’Gath, Skarner, Cassiopeia, Caitlyn, Janna beşlisi ile cevap verdi.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf BAUSuperMassive’di. Stomaged’in erken oyundaki etkili performansı oyunun bu bölümünü BAUSuperMassive’in önde götürmesini sağladı. Zeitnot-SnowFlower alt koridorunun da alıştığımız sağlam performansı Stomaged katkısı ile erken oyunu kazanmaya yetti. Ancak oyunun 15. dakikasına gelindiğinde Aurora cephesinde toparlanma belirtileri izledik. Hem Rain ve Wisdom’ın aldığı skorlar, hem de Naru’nun küçük takım savaşlarındaki katkısı oyunu bir anda ortaya getirdi. Dakikalar 20’yi gösterdiğinde iki taraf altın ve kule bazında eşitti.

26. dakikada BAUSuperMassive Baron güçlendirmesini almayı başarsa da, üç skor verip iki kişinin de kıl payı kurtulmasıyla felaketin eşiğinden döndü. Güçlendirmeyi bir kule kaybederek geçiştiren Aurora, 8 dakika daha eşitliği bozmadan ilerlemeyi başardı. 34. dakikada ikinci Baron’u da kaybeden ekip güçlendirmenin alınmasının ardından yapılan ilk savaşta dört skor almayı başararak oyunda öne geçti. 41. dakikada ise Team Aurora öldürücü darbeyi yaptı. Baron güçlendirmesinin arından rakip üsse hücum eden ekip, BAUSuperMassive’in 19 maçlık galibiyet serisini sona erdirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir