League of Legends

Beşiktaş’ın kadrosu belli oldu

Beşiktaş JK

Yükselme Ligi 2018 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek Beşiktaş eSports, genç ve tecrübeli oyuncuları buluşturduğu 2018 Kış Mevsimi kadrosunu ilginç ve etkileyici bir video ile duyurdu.

Uzun süredir Beşiktaş taraftarının League of Legends takımında yer alacak oyuncuların açıklanması konusunda sabırsızlandığını görüyorduk. Bu bekleyiş akşam saatlerinde sona erdi ve yıldızlarla dolu Beşiktaş eSports kadrosu açıklandı. Bu mevsim Şampiyonluk Ligi’ne yükselme hedefiyle yola çıkan ve işini şansa bırakmak istemeyen takım yönetimi, ligi domine edebilecek bir ekip oluşturdu. Üst koridora geçtiğimiz mevsim ŞL’nin dikkat çeken isimlerinden Hioss’u getiren Beşiktaş, ormanda ise bu sezon ligimizin en tecrübeli oyuncularından Crystal’a şans verecek.

Alt koridorunu gelecek vadeden iki oyuncuya emanet eden Beşiktaş eSports, nişancı pozisyonunda Luger, destekte de Tolerant ile Şampiyonluk Ligi mücadelesi verecek. 2017 Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde performansıyla göz dolduran Luger’in üst düzey bir takıma gideceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Yaşı sebebiyle ŞL’de oynayamayan oyuncunun yeni durağı Beşiktaş oldu. Orta koridor içinse Koreli yıldız Naehyun ile anlaşma sağlandı. Yaz Mevsimi’nin en iyilerinden olan Naehyun, performansıyla göz doldurmuş ve kalitesini ispatlamıştı.

Yükselme Ligi için oldukça iddialı bir kadro kuran Beşiktaş’ın, beklenmedik bir adaptasyon problemi yaşanmadıkça ŞL hedefine rahatlıkla ulaşacağını söyleyebiliriz. Takımın başında ise TBF şampiyonluğu bulunan nihilanth (eski adıyla Auspexa) yer alıyor.

 • Üst koridor: Hioss
 • Orman: Crystal
 • Orta koridor Naehyun
 • Nişancı: Luger
 • Destek: Tolerant
3 Yorum

3 Comments

 1. Lahmaç

  16 Ocak 2018 at 10:30

  hioss ve crystal’in oyunculuğu zaten tartışılmaz adc lugerde zaten videolardan ve bireysel maçlardan iyi bir adc olduğunu ispatlıyor naehyun zaten genç yetenek geçes sene en iyi mid lanerlerden biriydi tek sıkıntı tolerant ta suptan sonra kendini toparlaması lazım.. kadroda eğer uyum iyi olursa tartışmasız şampiyon olurlar zaten başarılar bjk..

 2. tolga

  16 Ocak 2018 at 00:33

  beşiktaş ın espora vedası yaz mevsiminde olacak şuraya yazdım

  • Lahmaç

   20 Mart 2018 at 11:31

   finaldeler yazdım :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir