League of Legends

Brand’e güncelleme geliyor

Oynanış ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden haftalık paylaşımını yapan Riot Games, değişiklik planlarında Brand’e de yer verdi.

Geliştirici köşesini Riot Meddler ile aktif bir şekilde kullanan Riot Games, dün akşam saatlerinde gelecek hedefleriyle ilgili bir takım paylaşımlar yaptı. En dikkat çekici noktası Brand değişikliği olsa da, makalede çeşitli konularda yenilik yapılması planlandığını görüyoruz. Şampiyon güncellemesine geçmeden önce diğer başlıklara değinmekte fayda var. Makalede ilk olarak ele alınan şey oyun içi ipuçları oldu. Son yama ile birlikte oyun içerisinde uzun süre ekranda yer kaplayan ipuçları, 7.16 yamasıyla kısaltılacak. Bunun yanında totemlerle ilgili bir değişiklik de yolda gibi gözüküyor. Totemlere yapılan düz vuruşların artık şampiyonlara “stack” kazandırması planlanıyor. Örneğin Jax’in düz vuruşları yük biriktirecek ancak 3. vuruştaki güçlendirme toteme harcanmayacak.

Brand’e geçmeden önce son olarak Eski Para üzerinde yapılacak değişikliklere değinmekte fayda var. Bilindiği üzere son dönemde destek eşyaları oldukça güçlü bir hale getirildi. Özellikle Eski Para ve geliştirilmesiyle elde edilen Göçebe Madalyonu’nun yere düşürdüğü mana topları oldukça güçlü ve bunun dengelenmesi planlanıyor. Önümüzdeki yamalarda elde edilen mana miktarında %10’luk bir azaltmaya gidilecek. Gelelim Brand’e. Normalde orta koridor şampiyonu olan ancak yetenek kiti ve değişen meta sayesinde destek rolüne kayan Brand’i tekrar eski günlerine döndürmek için çalışmalar yapılıyor. Eklenecek birkaç değişiklik ile şampiyona bir miktar mobilite ilave edilecek ve yetenek seti sayesinde yeniden orta koridora kaydırılmaya çalışılacak. Henüz yeteneklerin ne olacağı konusunda bir açıklama yapılmadı ancak bir sonraki geliştirici köşesi makalesinde bunun da paylaşılması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir