League of Legends

Broken Blade, Dark Passage’a transfer oldu

flickr.com/lolespor

Geçtiğimiz mevsim Galatasaray Esports ile mücadele eden Broken Blade, Dark Passage’a transfer oldu. Kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre transfer kesinleşirken, DP’nin 2017 Yaz Mevsimi kadrosu da böylelikle tamamlandı.

Dün ve bugün yeni kadrosunu duyurmaya başlayan Dark Passage, 2017 Yaz Mevsimi için oldukça iyi bir kadro kurdu. Geçtiğimiz yıl Wickd, Obvious, Immortoru, Holyphoenix ve Rogu ile mücadele eden ekip, yeni sezonda üç değişikliğe gitti. Türk oyuncularından Holy ve Toru ile yoluna devam eden DP, dün yapmış olduğu duyuru ile ormana Origen’de forma giyen Cinkrof’u transfer ettiğini açıklamıştı. Destek rolüne ise Roccat’in yedek oyuncusu Treatz’i getiren ekip, koç pozisyonuna ise Fnatic’in teknik heyetinde bulunan Blumigan ile anlaştı.

Takımın yeni üst koridoru ise Broken Blade oldu. Avrupa Batı tekli derecelide üst sıralarda yer alan Broken Blade, Galatasaray’a gelmeden önce de tanınıyordu. Ligdeki performansı ile yeteneğini açık bir şekilde gösteren oyuncu ne yazık ki GS ile başarıya ulaşamadı. Takım ligden düşerken Broken Blade de DP’nin yolunu tutmuş oldu. Taşıyıcı şampiyonlarla iyi oynayan fakat aynı başarıyı tanklarda da gösterebilen yetenekli üst koridor, Kış Mevsimi’nde GS ile çıktığı 22 maçta 2.8 KDA elde etti. Son hafta kadro eksikliğinden dolayı ormancı rolünde de oynayan oyuncu, önümüzdeki mevsim DP’nin başarısı için mücadele edecek.

Genel olarak DP’nin iyi bir kadro kurduğunu söylemek gerekiyor. Cinkrof-Broken Blade ikilisi ligin en korkulan üst koridor-orman ikililerinden olacaktır. Bununla beraber ekibin alt koridoru da oldukça güçlü. Takımın kadrosunun son hali şu şekilde:

  • Üst koridor: Broken Blade
  • Orman: Cinkrof
  • Orta koridor: Immortoru
  • Nişancı: Holyphoenix
  • Destek: Treatz
  • Koç: Blumigan
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir